16 międzynarodowych giełd kryptowalutowych na celowniku organów

Reading time: 3 min

18/08/22

16 międzynarodowych giełd kryptowalutowych na celowniku organów

Środki prawne, które weszły w życie w zeszłym roku, wymagają, aby wszystkie giełdy kryptowalut działające na terytorium Korei Południowej ubiegały się o licencje.

KuCoin i 15 innych giełd kryptowalutowych zostało uderzonych pozwem przez południowokoreański regulator finansowy za rzekome nieprzestrzeganie lokalnych przepisów.

Służba nadzoru finansowego (FSS) oskarżyła 16 międzynarodowych giełd o "aktywne kierowanie" południowokoreańskich inwestorów, mimo że nie działają w kraju legalnie. Regulator wysłał listy do 27 giełd kryptowalutowych w zeszłym roku, ostrzegając je, że mogą spotkać się z sankcjami, jeśli nadal będą kierować się do Koreańczyków Południowych.

W oświadczeniu e-mailowym dla news.bitcoin.com, KuCoin powiedział:

Jesteśmy świadomi ostatniego komunikatu Służby Nadzoru Finansowego dotyczącego potencjalnych działań regulacyjnych przeciwko giełdom kryptowalutowym za niezapewnienie wykwalifikowanego i godnego zaufania personelu. Uważnie śledziliśmy stanowisko rządu Korei Południowej w sprawie kryptowalut od początku 2018 roku i dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić, że jesteśmy zgodni z wszelkimi regulacjami, aby służyć najlepszym interesom naszych klientów. W tym celu KuCoin zawsze był zobowiązany do ścisłej współpracy z lokalnymi władzami w sprawach związanych z regulacją kryptowalut.

Środki prawne, które weszły w życie w zeszłym roku, wymagają, aby wszystkie giełdy kryptowalut działające na terytorium Korei Południowej ubiegały się o licencje. Ten skomplikowany proces obejmuje uzyskanie certyfikatu zarządzania informacjami od rządowej agencji technologicznej i zawieranie umów z krajowymi partnerami bankowymi. Jest to prawie niemożliwe zadanie dla każdej firmy, która nie ma siedziby w Korei Południowej.

Jednostka analityki finansowej (FIU) stwierdziła, że wcześniej ostrzegła giełdy o ich postępowaniu. Poinformowała również, że zablokuje krajowym dostęp do ich stron internetowych i zgłosi je do organów finansowych w krajach, w których mają swoje siedziby.

I chociaż duża liczba południowokoreańskich inwestorów kryptowalutowych nadal korzysta z zagranicznych giełd kryptowalutowych za pomocą VPN i innych obejść, organy regulacyjne ostrzegły giełdy przed aktywnym poszukiwaniem klientów z Korei Południowej.

Według KBS, Financial Intelligence Unit (FIU), który kontroluje krajowe giełdy kryptowalut i obsługuje wnioski o pozwolenie na działalność, powiedział, że poprosił organy ścigania o wszczęcie formalnego dochodzenia w sprawie grupy 16 giełd, która obejmuje również Phemex, XT.com, Bitrue, ZB.com, Bitglobal i CoinW

Jednostka analityki finansowej (FIU), która śledzi giełdy kryptowalut, powiedziała, że poprosiła organy ścigania o wszczęcie formalnego dochodzenia w sprawie grupy giełd w związku z ich "nielegalnymi" działaniami marketingowymi.

FIU stwierdził, że grupa prowadziła koreańskojęzyczne strony internetowe, promowała się wśród Koreańczyków Południowych, a nawet zapewniała wsparcie klientom próbującym używać krajowych kart kredytowych i debetowych do zakupu tokenów. FIU stwierdziła, że wcześniej ostrzegała giełdy o ich postępowaniu. Wskazał również, że zablokuje krajowy dostęp do ich stron internetowych i zgłosi je do organów finansowych w krajach, w których mają siedzibę.