Algorand będzie wspierał platformę gwarancji cyfrowych we Włoszech

Reading time: 4 min

14/12/22

Algorand będzie wspierał platformę gwarancji cyfrowych we Włoszech

Oczekuje się, że nowa platforma zacznie działać na początku 2023 r.

Algorand, Inc, światowy lider w technologii Layer-1 blockchain, został wybrany jako publiczny blockchain, który będzie wspierał innowacyjną platformę gwarancji cyfrowych we Włoszech.

Firma dołączyła do Banku Włoch i włoskiego organu ubezpieczeniowego IVASS, wraz z ponad 30 instytucjami finansowymi na wydarzeniu w Mediolanie, aby zilustrować, w jaki sposób gwarancje bankowe i ubezpieczeniowe mogą być wydawane na technologiach cyfrowej księgi (DLT) znanych również jako blockchain.

Wydarzenie, którego gospodarzem jest CETIF, Centrum Badawcze Technologii, Innowacji i Finansów Katolickiego Uniwersytetu w Mediolanie, będzie obejmować prezentacje i demonstracje technologii na żywo w ramach trzydniowego forum. CETIF Advisory prowadzi ekosystemowy wysiłek w celu opracowania opartej na blockchainie otwartej platformy "Digital Sureties", która będzie służyć potrzebom włoskich rynków bankowych i ubezpieczeniowych.

Oczekuje się, że nowa platforma zacznie działać na początku 2023 r. i będzie pierwszym przypadkiem, gdy państwo członkowskie UE umożliwi wykorzystanie technologii blockchain do gwarancji bankowych i ubezpieczeniowych. Algorand jest jedynym publicznym blockchainem, z którego korzysta platforma Digital Sureties.

Wybraliśmy Algorand ze względu na jego niezrównany poziom innowacji i bezpieczeństwa wśród bezzezwoleniowych DLT - powiedział Federico Rajola, profesor w CETIF. Naszym celem jest pomóc Włochom nie tylko wyjść z ekonomicznego wpływu Covid-19, ale także wyróżnić się poprzez innowacje i przywództwo. Nasze projekty ekosystemowe mają pomóc w generowaniu strategicznych platform, takich jak platforma Digital Sureties wspierana przez Algorand.

Technologie księgi cyfrowej umożliwiły nam bezpieczny transfer pieniędzy i majątku bez konieczności weryfikacji przez osoby trzecie. Dzięki tej technologii możemy również weryfikować autentyczność dokumentów i innych form informacji.

Technologia ta jest szczególnie ważna w kontekście instytucji finansowych i podmiotów rządowych, ponieważ oszustwa są znanym wyzwaniem w przypadku gwarancji bankowych i ubezpieczeniowych.

Aby pomóc Włochom wyjść z ekonomicznego wpływu Covid-19, a także wyróżnić się poprzez innowacje i przywództwo, CETIF wybrał Algorand jako preferowany publiczny blockchain. Wierzą, że ta platforma przyczyni się do ich konkurencyjnej trwałości z korzyścią dla wszystkich.

Jesteśmy dumni i zaszczyceni, że jesteśmy publicznym blockchainem wybranym przez platformę Digital Sureties z Włoch - powiedział Silvio Micali, założyciel Algorand Inc. Dzięki technologii Algorand możemy pomóc w rozwiązaniu wielu krytycznych problemów, przed którymi stoją instytucje finansowe.

Oczekuje się, że znaczna część gwarancji bankowych i ubezpieczeniowych będzie wykorzystywać technologie cyfrowego rejestru w ramach włoskiego Narodowego Planu Odbudowy i Odporności (NRRP). Unia Europejska przyznała Włochom około 200 miliardów euro, co jest największą kwotą przyznaną jakiemukolwiek krajowi, która zostanie wykorzystana na dotacje i pożyczki w ramach unijnego planu naprawczego. UE uruchomiła ten program, uważany za najbardziej znaczący pakiet stymulacyjny w historii Europy, w celu pobudzenia ożywienia gospodarczego po kryzysie Covid-19.

Blockchain idealnie nadaje się do tego typu programów, biorąc pod uwagę zdolność technologii do zapewnienia szybkich, wydajnych, tanich i skalowalnych transakcji danych. Jeszcze ważniejsze jest to, w jaki sposób blockchain może pomóc w zapobieganiu oszustwom w programach rządowych, takich jak te, zapewniając odporną na manipulacje ścieżkę audytu, która udowadnia, kto, kiedy i jakie zmiany wprowadził oraz ile pieniędzy na nie wydano.

Algorand Inc. jest światowym liderem w technologii blockchain. Założony przez nagrodzonego nagrodą Turinga kryptografa Silvio Micali, wysokowydajny Layer-1 blockchain firmy Algorand jest niezrównany w dostarczaniu szybkich, bezproblemowych i integracyjnych technologii. Uznany lider w zrównoważonej technologii z zaangażowaniem w interoperacyjność i spójne dostawy, Algorand przekształca branże od TradFi i DeFi do nowych gospodarek twórczych i poza nimi. Jako technologia wybierana przez ponad 2000 globalnych organizacji, Algorand zmienia sposób wymiany wartości poprzez następną generację produktów i protokołów finansowych.