Alphabet zainwestowała 1,5 miliarda dolarów w startupy blockchain

Reading time: 2 min

19/08/22

Alphabet zainwestowała 1,5 miliarda dolarów w startupy blockchain

W sumie 40 firm publicznych zainwestowało ponad 6 miliardów dolarów w startupy blockchain od września 2021 do czerwca 2022 roku.

Firma macierzysta Google, Alphabet, zainwestowała 1,5 miliarda dolarów w startupy blockchain od września 2021 roku, jak wynika z danych CB Insights.

Dane pokazują, że gigant wyszukiwarek przewodził paczce w inwestycjach z 1,5 miliarda dolarów, a następnie BlackRock (1,17 miliarda dolarów), Morgan Stanley (1,1 miliarda dolarów) i Goldman Sachs (698 milionów dolarów).

W sumie 40 firm publicznych zainwestowało ponad 6 miliardów dolarów w startupy blockchain od września 2021 do czerwca 2022 roku.

Z ostatniego raportu CB Insights wynika, że spółka macierzysta Google, Alphabet, przyjęła najwyższy zakład w wysokości 1,5 mld USD w 4 startupy, w tym DapperLabs. Instytucjonalny menedżer funduszy hedgingowych BlackRock podążył za nim z kwotą 1,17 miliarda dolarów, podczas gdy giganci z Wall Street Morgan Stanley i Goldman Sachs zainwestowali odpowiednio 1,1 miliarda i 698 milionów dolarów.

Najbardziej aktywnym inwestorem w tym okresie był Samsung, który uczestniczył w 13 rundach inwestycyjnych. United Overseas Bank (UOB) przeprowadził 7 rund, a Citibank zamknął 6 transakcji.

blockdata.tech

Microsoft i Alphabet to firmy, które dokonały skoncentrowanych zakładów na startupy blockchain. Największą inwestycją Microsoftu w naszym okresie było 450 milionów dolarów, które włożył w ConsenSys, firmę, która tworzy narzędzia do budowania zdecentralizowanych aplikacji (DApps).

Alphabet również dokonał skoncentrowanego zakładu, gdy zainwestował 550 milionów dolarów w Fireblocks, startup, który oferuje blockchain jako usługę (BaaS) dla klientów korporacyjnych, aby zbudować własne niestandardowe sieci blockchain.

Tymczasem Samsung i UOB dokonały zdywersyfikowanych inwestycji w wielu różnych startupach. Samsung zainwestował 979 milionów dolarów w 13 różnych firm, w tym Yield Guild Games i Blockprinting. UOB zainwestował 204 miliony dolarów w 7 startupów