Analiza techniczna Solana wskazuje na pułapkę na byków

Reading time: 2 min

17/08/22

Analiza techniczna Solana wskazuje na pułapkę na byków

Na wykresie tygodniowym token konsoliduje się w formacji trójkąta zniżkującego.

Cena Solany (SOL) zyskała 75% w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, ale analiza techniczna sugeruje, że może to być skomplikowana pułapka na byki.

Solana (SOL) cena wzrosła o około 75% dwa miesiące po dnie lokalnie w pobliżu 25,75 dolarów, ale mocny ruch w górę tokena jest zagrożony całkowitym wymazaniem z powodu złowieszczego niedźwiedziego wskaźnika technicznego.

Pojawia się poważna konfiguracja krachu SOL!

Nazywany "head-and-shoulders (H&S)", wzór ten pojawia się, gdy cena tworzy trzy kolejne szczyty na wspólnym poziomie oporu (zwanym linią szyi). Warto zauważyć, że środkowy szczyt (głowa) jest wyższy niż dwa pozostałe ramiona, które są prawie tej samej wysokości. Formacja ta jest nieważna, jeśli pomiędzy ramionami nie ma niższego szczytu i jeśli później nie ma potwierdzenia takiego niższego szczytu - jak również jeśli nie ma wyższego sczytu po którymkolwiek z tych trzech szczytów.

Wykres Solany pokazuje taką formację H&S, która spełnia wszystkie trzy kryteria: widzimy, że rzeczywiście nie było niższego szczytu pomiędzy dwoma ramionami Solany, który wystąpił 17 grudnia; co więcej, nie było również potwierdzenia dla takiego niższego szczytu,

Na wykresie tygodniowym token konsoliduje się w formacji trójkąta zniżkującego.

Jest to bycza formacja odwrócenia, która tworzy się, gdy trend wzrostowy traci impet, a następnie odwraca kierunek z wycofaniem do punktu przełamania. Zgodnie z tym trendem, token może wyłamać się z tej formacji w dół, z początkowym celem przy 27 USD, a następnie kontynuacją w kierunku 2,80 USD.