Ape Now, Pay Later  czyli nowe możliwości w NFT

Reading time: 2 min

08/07/22

Ape Now, Pay Later czyli nowe możliwości w NFT

Na rynkach obserwowany jest trend wzrostowy kradzieży wszelkiego rodzaju oraz to jak szybko hakerzy są w stanie ukraść aktywa cyfrowe.

W rzeczywistości, według nowego raportu, kradzieże na BAYC i MAYC wzrosły w tym roku o 30 procent!

Nie jest tajemnicą, że NFT opanowują świat, a nigdzie nie jest to bardziej widoczne niż w całkowitej wartości kradzieży z Bored Ape Yacht Club (BAYC) i Mutant Ape Yacht Club (MAYC).

Raport wykazał również, że tylko w ostatnim kwartale z BAYC skradziono ponad 18,5 miliona dolarów w NFT - a to tylko zgłoszone kradzieże. Rzeczywista liczba jest znacznie wyższa.

Na rynkach obserwowany jest trend wzrostowy kradzieży wszelkiego rodzaju oraz to jak szybko hakerzy są w stanie ukraść aktywa cyfrowe.

W odpowiedzi na te alarmujące trendy, inne rynki internetowe zaczęły oferować pożyczki "Ape Now, Pay Later" dla NFT.

Oznacza to, że jeśli kupisz NFT, ale nie masz wystarczającej ilości pieniędzy na swoim koncie w momencie zakupu, Twój zakup zostanie wstrzymany do czasu, aż będziesz mógł spłacić swoją pożyczkę i wywiązać się ze swojego zobowiązania do zakupu.

NFT BAYC i MAYC zostały zidentyfikowane jako biorące udział w głośnym schemacie oszustwa na początku czerwca. Oszustwo zostało najpierw wykryte przez analityków Opensea, którzy następnie powiadomili użytkowników platformy, że niektóre z ich ofert zostały oznaczone jako podejrzane lub skradzione.