Arabia Saudyjska zmieniła swoje stanowisko w sprawie kryptowalut

Reading time: 2 min

06/09/22

Arabia Saudyjska zmieniła swoje stanowisko w sprawie kryptowalut

Nominacja Al Zahrani, według raportu, sygnalizuje, że Arabia Saudyjska zmieniła swoje stanowisko w sprawie kryptowalut.

Arabia Saudyjska wyznaczyła Mohsena Al Zahraniego jako lidera swojego programu aktywów wirtualnych i walut cyfrowych.

Uważa się, że pojawienie się Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) jako regionalnego centrum kryptowalutowego zmusiło władze Arabii Saudyjskiej do rozważenia formalnego uregulowania kryptowalut.

Nominacja Al Zahrani, według raportu, sygnalizuje, że Arabia Saudyjska zmieniła swoje stanowisko w sprawie kryptowalut.

Według raportu, saudyjski bank centralny wybrał Al Zahrani ze względu na jego bogate doświadczenie zarówno w tradycyjnej bankowości, jak i startupach technologicznych. Obecnie jest doradcą w Tech Squared, gdzie pomaga startupom poruszać się po przeszkodach regulacyjnych i zrozumieć krajobraz rynkowy.

Urząd Usług Finansowych Arabii Saudyjskiej (FSA) ma powołać specjalny panel kryptowalutowy, jak wynika z raportu opublikowanego przez Bloomberg.

Nominacja przychodzi również w czasie, gdy mieszkańcy Saudii, podobnie jak ich rówieśnicy w regionie, obejmują kryptowaluty jako swój priorytet. Ponadto, jak donosi Bitcoin.com news w kwietniu, badanie wykazało, że 54% Saudyjczyków nie tylko postrzegało kryptowaluty jako aktywa inwestycyjne, ale uważało, że powinny być używane jako waluta. Podobnie, inne badanie wykazało, że 14% mieszkańców Saudii było aktualnymi traderami kryptowalut lub że handlowali w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Oprócz przyjęcia kryptowalut przez Saudyjczyków, raport Bloomberga powołujący się na nienazwane źródła powiedział, że władze w Rijadzie mogły zostać zmuszone do rozważenia formalnego uregulowania kryptowalut przez sąsiednie Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA).