Australijczycy gotowi kupić kryptowaluty w następnych 12 miesiącach

Reading time: 4 min

26/09/22

Australijczycy gotowi kupić kryptowaluty w następnych 12 miesiącach

"Następna hossa kryptowalut będzie wynikiem jasności regulacyjnej w USA".

Swyftx, australijska giełda kryptowalut, opublikowała w poniedziałek nową ankietę pokazującą, że milion Australijczyków kupi kryptowaluty po raz pierwszy w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Badanie przepytało 2 609 Australijczyków w wieku powyżej 18 lat na początku lipca, a 548 uczestników próby badawczej zostało zidentyfikowanych jako aktualni posiadacze kryptowalut. Badanie ujawniło, że pomimo obecnej "krypto-zimy", australijskie posiadanie kryptowalut wzrosło o 4% rok do roku (YoY), osiągając 21% w tym roku. Ta liczba ma wzrosnąć o kolejny milion nowych właścicieli kryptowalut w 2023 roku, zgodnie z badaniem.

Badanie wykazało, że osoby pracujące w pełnym wymiarze godzin są najbardziej skłonni do zakupu kryptowalut.

Tommy Honan, Head of Strategic Partnerships w Swyftx, powiedział:

Na podstawie obecnych trajektorii wzrostu w korzystaniu z aktywów cyfrowych, spodziewamy się, że połowa dorosłych poniżej 50 roku życia w Australii będzie posiadać lub posiadała kryptowaluty w ciągu najbliższego roku do dwóch lat.

Jednak Honan dodał również, że wskaźniki adopcji mogą spowolnić w ciągu najbliższych 12 miesięcy przed ponownym odzyskaniem, gdy warunki rynkowe ponownie się poprawią.

W ankiecie ujawniono, że istnieje wyraźny popyt na kryptowaluty wśród Australijczyków.

Badanie ujawniło również, że podczas gdy rynek niedźwiedzia powalił zaufanie użytkowników, zidentyfikowało brak solidnych regulacji, ogólną zmienność rynku i brak wiedzy na temat działania kryptowalut jako największe czynniki, które zniechęcają użytkowników do inwestowania w kryptowaluty, zwłaszcza tych, którzy jeszcze tego nie zrobili.

Swyftx co-CEO Ryan Parsons powiedział, że raport wskazuje, że wśród Australijczyków istnieje wyraźny popyt na kupowanie i używanie kryptowalut. Mimo to, wahania użytkowników wynikają z kwestii związanych z regulacjami. Komentarz jest wzmocniony przez byłego szefa ryzyka w Credit Suisse, CK Zheng, który uważa, że następna hossa kryptowalut będzie wynikiem "jasności regulacyjnej" w USA.

Lokalni regulatorzy zwracają uwagę: w dążeniu do zwiększenia przejrzystości i odpowiedzialności na krajowym rynku kryptowalut w Australii, Australijskie Centrum Raportów i Analiz Transakcji (AUSTRAC) ogłosiło niedawno nowe wymagania dotyczące raportowania dla giełd działających w ramach jego jurysdykcji.

Australijczycy byli jednymi z najbardziej entuzjastycznych adoptujących kryptowaluty, z 20% Australijczyków posiadających jakąś formę kryptowaluty. Według danych rządowych, od grudnia 2021 roku, liczba Australijczyków dokonujących transakcji w kryptowalutach wzrosła o 63% w ciągu tego roku w porównaniu z rokiem poprzednim. Covid-19 był odpowiedzialny za tę zmianę, ponieważ życie konsumentów przeniosło się do Internetu, a płatności kryptowalutowe stały się znacznie bardziej powszechne.

Rząd Australii planuje opracować system "mapowania tokenów", aby lepiej zrozumieć przemysł kryptowalutowy i odpowiednio go uregulować.

Pojawia się to w obliczu rosnących obaw ze strony rządowych organów regulacyjnych, takich jak Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC), co do liczby oszustw z udziałem kryptowalut, a także wpływu mediów społecznościowych na branżę. W zeszłym miesiącu Australijski Urząd Regulacji Ostrożnościowej (APRA) opublikował raporty ostrzegające o skali i zarządzaniu ryzykiem związanym z aktywami kryptowalutowymi.

W zeszłym miesiącu australijskie Ministerstwo Skarbu ogłosiło wieloetapowy plan ustanowienia ram regulacyjnych dotyczących kryptowalut, które mają być bardziej dokładne i lepiej sprecyzowane niż te, które wcześniej zostały ustanowione gdziekolwiek indziej na świecie.

Kluczem do podejścia rządu jest opracowanie badań rynkowych zwanych "mapowaniem tokenów". Mapowanie tokenów umożliwi urzędnikom przeglądanie i ocenę trendów na australijskich rynkach kryptowalut, aby jak najlepiej określić, w jaki sposób organy regulacyjne powinny regulować aktywa kryptowalutowe i powiązane usługi.