Australijska stacja benzynowa On the Run akceptuje teraz kryptowaluty

Reading time: 2 min

18/08/22

Australijska stacja benzynowa On the Run akceptuje teraz kryptowaluty

Połowa australijskich kryptowalutowych HODLerów i sprzedawców chciałaby wykorzystać kryptowaluty do transakcji towarowych

Australijska stacja benzynowa On the Run akceptuje teraz kryptowaluty jako płatność w swoich placówkach.

Sieć convenience dołączyła do listy kilku innych przedsiębiorstw, które akceptują Bitcoin, Ethereum i Litecoin jako płatność za towary i usługi. W Australii mogą używać kryptowalut takich jak Bitcoin, aby zapłacić za gaz, inne towary na stacji benzynowej OTR.

Jest 9:50 rano, a zbiornik gazu twojego pojazdu jest prawie pusty. Jesteś już spóźniony, ale przekierowujesz się w stronę stacji benzynowej OTR, aby uzupełnić swój gaz. Po dotarciu na miejsce uświadamiasz sobie, że zostawiłeś w domu portfel z gotówką i kartami. Co zrobiłeś? Cóż, zamiast wracać, możesz skorzystać z nowo zaakceptowanej metody płatności w sieci sklepów.

Z badań Crypto.com i DataMesh wynika, że połowa australijskich kryptowalutowych HODLerów i sprzedawców chciałaby wykorzystać kryptowaluty do transakcji towarowych i usługowych w sklepie w czasie rzeczywistym. Tak więc nowy mechanizm płatności OTR ma na celu wspieranie tego samego i zapewnienie klientom kolejnego wygodnego mechanizmu płatności.

OTR współpracuje z Crypto.com i dostawcą terminali płatniczych DataMesh Group, aby uruchomić pierwsze w Australii płatności kryptowalutowe w sklepach.

Per oficjalne oświadczenie na blogu:

Partnerstwo dostarcza pierwszą na świecie skalowalną możliwość płacenia bezpośrednio w sklepie za towary codziennego użytku za pośrednictwem aplikacji Crypto.com bez konieczności przeliczania na walutę fiat.

Nowe badanie przeprowadzone przez niezależną firmę badawczą PureProfile wykazało, że australijscy konsumenci są zainteresowani używaniem kryptowalut do dokonywania i otrzymywania płatności, ale wolą dokonywać transakcji w Bitcoinie i Ethereum niż w innych stablecoinach.

Badanie, w którym ankietowano ponad 2000 australijskich konsumentów i ponad 500 australijskich sprzedawców na temat ich postaw kryptowalutowych, zostało przeprowadzone pod koniec maja i na początku czerwca tego roku. Według jednego z ich ustaleń, istnieje "znaczne zainteresowanie" możliwością dokonywania i otrzymywania płatności bezpośrednio w kryptowalutach. W szczególności 55% respondentów stwierdziło, że chce dokonywać transakcji w kryptowalutach.

Jeśli chodzi o kryptowaluty go-to:

Zarówno handlowcy, jak i konsumenci wolą dokonywać transakcji w Bitcoin i Ethereum, ale istnieje znaczne zapotrzebowanie na stablecoin w dolarze australijskim.