Bill Gates negatywnie o kryptowalutach

Reading time: 3 min

01/06/22

Bill Gates negatywnie o kryptowalutach

Bill Gates to miliarder, który również inwestuje swój kapitał. Co sądzi o kryptowalutach?

Gates, to obecnie czwarta najbogatsza osoba na świecie z majątkiem oszacowanym na około 125 miliardów dolarów. Dwa dni temu, w trakcie wymiany zdań w serwisie Reddit powiedział, że nie posiada żadnej waluty cyfrowej. Dlaczego ma takie stanowisko do krypto? Z jakich powodów nie inwestuje w kryptowaluty? O tym piszemy poniżej!

W co inwestuje Bill Gates?

Bill jest osobą, która w kwestii inwestowania kapitału raczej preferuje rozwiązania bardziej konserwatywne. „Lubię inwestować w rzeczy, które mają wartościową produkcję. Wartość firm opiera się na tym, jak wytwarzają świetne produkty. Wartość kryptowalut to tylko to, co ktoś inny zdecyduje się za nie zapłacić, więc nie wnoszą one wkładu w społeczeństwo, jak inne inwestycje” – powiedział. Niestety Gates już wcześniej wyrażał pewien sceptycyzm wobec Bitcoina. W lutowym wywiadzie dla Bloomberga miliarder wyraził obawę, że zwykli ludzie dadzą się wciągnąć w bitcoinowe szaleństwo.„Jeśli masz mniej pieniędzy niż Elon, powinieneś uważać” – powiedział w lutym.

Gates wypowiedział się o podatkach i teoriach spiskowych

Podczas AMA Gates poruszył wiele różnych tematów. Po raz kolejny zaprzeczył zabawnej teorii spiskowej, że chce śledzić ludzi, wszczepiając im mikroprocesory do głów za pomocą szczepionek. „Dlaczego miałbym chcieć wiedzieć, gdzie są ludzie? Co miałbym zrobić z tymi informacjami?” – powiedział. W kwestii tego, czy miliarderzy powinni płacić wyższe podatki, Gates, który już wcześniej mówił, że chciałby płacić wyższe podatki, ostrzegł, że zbyt wysokie stawki mogą doprowadzić do zwiększenia liczby osób uchylających się od płacenia podatków. „Stawki krańcowe powyżej 60% często prowadzą do wielu skomplikowanych działań mających na celu uniknięcie opodatkowania, jeśli system na to pozwala. Dziwne jest, aby stawka od zysków kapitałowych była niższa od stawki od zwykłego dochodu. Podatek od nieruchomości mógłby wynosić nieco ponad 60%- to zadziwiające, jak niewiele krajów ma takie stawki” – powiedział. Widząc powyższe stanowisko Gatesa ciężko jest wyobrazić sobie, że mógłby on być pozytywnie nastawiony do kryptowalut, które sprawiają, że niemal cały kapitał zostaje w rękach użytkowników, zamiast w bankach i zbiurokratyzowanych urzędach.

Podsumowanie

Bill Gates to miliarder, który osiągnął spektakularny sukces w nowych technologiach i komputeryzacji. Niestety patrząc na jego nastawienie, ciężko jest zrozumieć dlaczego ma tak negatywny stosunek do kryptowalut. Ponadto dziwi fakt, że nie widzi wartości w samych kryptowalutach i technologii blockchain, która jest już wdrażana niemal w każdym sektorze gospodarczym wielu krajów. Czy według Was Gates zmieni zdanie odnośnie krypto w przyszłości? Dajcie znać w komentarzach!