Binance inwestuje w DeFi

Reading time: 2 min

23/10/22

Binance inwestuje w DeFi

Wiele firm walczyło o przetrwanie, gdzie niektóre zbankrutowały, a niektóre musiały zostać zamknięte.

CEO Binance, Changpeng Zhao, ujawnił, że firma mocno inwestuje w zdecentralizowane produkty i usługi finansowe, czyli DeFi.

Giełda, która wypłynęła na powierzchnię w 2017 roku, miała jedną z najbardziej niezwykłych podróży. Urosła do rangi jednej z największych giełd kryptowalutowych w skali globalnej. Zapewnia platformę z ponad 350+ kryptowalutami do handlu, 120 milionów użytkowników i 76 miliardów dolarów wolumenu handlowego 24h.

Firma jest w pędzie ekspansji, mając na celu wydanie 200 milionów dolarów na organizację medialną Forbes i 500 milionów dolarów w finansowaniu zakupu Twittera Elona Muska. W tym roku Zhao zaczął koncentrować swoje inwestycje na sektorach takich jak zdecentralizowane finanse i tokeny NFT, a nie zagrożone aktywa kryptowalutowe.

Binance nie podzielił się jeszcze szczegółami dotyczącymi jakichkolwiek innych pomysłów inwestycyjnych. Do tej pory w tym roku firma zaangażowała 325 milionów dolarów w 67 projektów. Według CEO Binance, Changpeng Zhao, firma mocno inwestuje w DeFi (zdecentralizowane finanse). CZ stwierdził, że szuka projektów, które rozwijają prawdziwe produkty, z których ludzie mogą korzystać, w przeciwieństwie do inwestowania w zagrożone aktywa lub monety bez prawdziwej wartości lub celu.

Giełda CZ okazała się jedną z najwytrzymalszych, jeśli chodzi o przetrwanie w zmagającej się fali, która uderzyła w rynek w tym roku. Rynek kryptowalut został dotknięty poważną burzą w tym roku, ponieważ uderzył rynek niedźwiedzia, a także nastąpił upadek ekosystemu Terra.

Wiele firm walczyło o przetrwanie, gdzie niektóre zbankrutowały, a niektóre musiały zostać zamknięte. Jednak Binance poruszał się strategicznie i miał również zatrudnionych pracowników, gdy inne firmy masowo zwalniały.

Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, jak duże doświadczenie CZ miał w radzeniu sobie z takimi turbulencjami w swojej karierze. Był zaangażowany w wiele startupów przed założeniem Binance i jeszcze więcej po tym. Pracował również w OKCoin jako kierownik przed założeniem Binance, co pokazuje jego zdolność do stawienia czoła wyzwaniom i wyjścia z nich silniejszym niż kiedykolwiek wcześniej.