Binance mintuje 50 000 000 TUSD

Reading time: 3 min

17/02/23

Binance mintuje 50 000 000 TUSD

Binance wybiła prawie 50 milionów TrueUSD, zaledwie kilka dni po doniesieniach o kontroli regulacyjnej nad Paxos i Binance USD

Zaledwie kilka dni po doniesieniach o kontroli regulacyjnej Stanów Zjednoczonych nad Paxos i Binance USD, giełda kryptowalutowa Binance wybiła prawie 50 milionów dolarów wartości TrueUSD (TUSD).

Pomimo wybicia 50 milionów dolarów w TrueUSD, CEO Binance CZ stwierdził, że amerykańskie rozprawienie się z regulacjami dotyczącymi stablecoinów może doprowadzić do spadku dominacji stablecoinów wspieranych przez USD.

16 lutego giełda walut wirtualnych Binance wybiła z platformy TrustToken waluty TrueUSD (TUSD) o wartości 50 milionów dolarów. Transakcja miała miejsce 16 lutego, zgodnie z danymi z Etherscan, a także pojawia się dwa dni po tym, jak dyrektor generalny Binance, Chanpeng "CZ" Zhao, powiedział w poście na Twitterze z 14 lutego, że Binance będzie szukać "dywersyfikacji" swoich stabilnych udziałów w monetach z dala od BUSD.

Myślę, że przy obecnym stanowisku regulatorów w sprawie stablecoinów opartych na dolarze amerykańskim, branża prawdopodobnie odsunie się w kierunku stablecoinów nie opartych na dolarze amerykańskim, z powrotem do stablecoinów algorytmicznych. Jest wiele agencji wywierających tam stosowaną presję. To tylko skurczy rynek stablecoinów opartych na dolarze amerykańskim

CZ, CEO Binance, ogłosił, że będą badać inne opcje dla swojego stablecoina. Firma obecnie przygląda się stablecoinom opartym na euro i jenach japońskich, a także więcej opcji w różnych miejscach.

CZ powiedział, że "skłoniło nas to do szukania więcej opcji w różnych miejscach" i że obecnie badają inne opcje. Podczas gdy dyrektor generalny stwierdził, że Binance zapewni większe wsparcie dla USD Coin i Tether w niedalekiej przyszłości - w oczekiwaniu, że BUSD "opadnie z czasem" - dodał, że teraz szukają więcej stablecoinów opartych na euro i japońskich jenach. Jeśli chodzi o BUSD, CZ powiedział, że “istniejąca krążąca podaż BUSD jest bezpieczna, a ponieważ więcej osób chce wykupić, zostaną one spalone.” Co ciekawe, CEO Binance dodał, że i tak nigdy nie był zbyt nastawiony na sukces stablecoina BUSD pod marką Binance:

Szczerze mówiąc BUSD nigdy nie był dla nas dużym biznesem, kiedy zaczynaliśmy, faktycznie myślałem, że projekt BUSD może upaść, więc szczerze nie mamy bardzo dobrych pieniędzy z tej współpracy

Co ciekawe, we wrześniu TUSD był jednym ze stablecoinów, które Binance automatycznie przekonwertował na BUSD, aby zwiększyć płynność i efektywność kapitałową dla swoich użytkowników.

Innymi stablecoinami, które uległy auto-konwersji były USDC i USDP Stablecoin (USDP). To spowodowało wzrost udziału BUSD w rynku stablecoin z 10% do 15% w ciągu kilku tygodni. Nowe TUSD jest bite zawsze, gdy kupujący przelewa USD na konto depozytowe strony trzeciej, która przechowuje depozyty USD w imieniu Prime Trust. Po otrzymaniu, TUSD zostanie przekazany w stosunku 1:1 do USD wysłanych na nominowany przez przedsiębiorcę adres portfela ERC-20 lub BEP-2.