Binance może dalej działać na Filipinach

Reading time: 2 min

12/07/22

Binance może dalej działać na Filipinach

"Nie ma potrzeby wprowadzania jawnego zakazu wirtualnych walut, ponieważ “nie ma prawa, które by ich zabraniało.”

Filipiński Departament Handlu i Przemysłu (DTI) zaproponował niedawno zakazanie globalnej giełdzie kryptowalutowej Binance prowadzenia działalności na Filipinach.

Jednak później departament rządowy zdecydował się wycofać swoją propozycję ze względu na brak stanowiska regulacyjnego w sprawie kryptowalut ze strony banku centralnego, Banko Sentral ng Pilipinas (BSP).

DTI powiedział, że nie ma jasnych wytycznych określonych przez bank centralny kraju wobec kryptowalut. Grupa lobbingowa wezwała do zakazu Binance na początku lipca w związku z obawami dotyczącymi prania pieniędzy i unikania podatków.

Sekretarz handlu i przemysłu kraju, Ramon Lopez, powiedział we wtorek, że nie ma potrzeby zakazywania kryptowalut na Filipinach, ponieważ nie stanowią one żadnego zagrożenia dla lokalnego systemu finansowego.

"Nie zakazujemy [kryptowalut], po prostu mówimy ludziom, jakie są zagrożenia z tym związane, aby mogli być świadomi i chronić się przed tym ryzykiem" - powiedział dziennikarzom w Manili.

Lopez powiedział również, że nie ma potrzeby wprowadzania jawnego zakazu wirtualnych walut, ponieważ “nie ma prawa, które by ich zabraniało.”

Proponowany zakaz pojawił się po ostrzeżeniu banku centralnego przed giełdami oferującymi usługi handlowe dla Filipińczyków bez odpowiedniej rejestracji jako firmy zajmujące się przekazami i transferami.