Binance nie planuje zmiany USDT do BUSD choć może się to zmienić

Reading time: 2 min

06/09/22

Binance nie planuje zmiany USDT do BUSD choć może się to zmienić

Rzecznik Binance potwierdził, że nie ma natychmiastowych planów, aby zrobić to samo do USDT, ale zauważył, że może się to zmienić.

Binance potwierdziło, że w tej chwili nie mają planów automatycznej konwersji Tether (USDT) na Binance USD (BUSD). Zauważyli jednak, że to "może się zmienić".

Gigant wymiany kryptowalutowej ogłosił 5 września, że zaprzestanie wsparcia handlowego dla dolarowego stablecoina USD Coin (USDC) na swojej platformie, wraz z USDP Stablecoin (USDP) i TrueUSD (TUSD). Wszyscy użytkownicy, którzy nadal posiadają te trzy stablecoiny 29 września zaczną automatycznie konwertować swoje udziały na BUSD w stosunku 1:1 w ciągu 24 godzin.

Ruch został opisany przez Binance jako decyzja o zwiększeniu płynności i efektywności kapitałowej dla użytkowników, ale szczególnie nie wspomniał o największym stablecoinie według kapitalizacji rynkowej, Tether USDT.

Rzecznik Binance potwierdził, że nie ma natychmiastowych planów, aby zrobić to samo do USDT, ale zauważył, że może się to zmienić, stwierdzając:

Na razie nie mamy planów automatycznej konwersji USDT na BUSD, ale może się to zmienić.

Rzecznik potwierdził również, że auto-konwersja i ruch w celu zaprzestania większości usług handlowych dla USDC "nie jest środkiem tymczasowym" i że "będzie kontynuowany."

Ruch ten następuje wraz z tymczasowym zawieszeniem depozytów i wypłat Ether (ETH) i Wrapped ETH (wETH) na wybranych sieciach od 6 września, dopóki Ethereum Merge nie przejdzie później w tym miesiącu.

CEO Binance Changpeng Zhao (CZ) w tweecie z 6 września wyjaśnił, że firma nie będzie de-listować trzech stablecoinów: Paxos Standard Token (PAX), Circle's US Dollar Coin (USDC) i Gemini Dollar (GUSD).

Dodał, że będzie oferować “najlepszą cenę, najniższy spread dla użytkowników.” Użytkownicy będą musieli również uważać na wykorzystanie USDC w stakingu, oszczędnościach, płynnych swapach i pożyczkach giełdy; te usługi zostaną wyłączone również dla tego aktywa.