Binance ogłosiła plany zainwestowania 500 milionów dolarów w Twittera

Reading time: 2 min

12/10/22

Binance ogłosiła plany zainwestowania 500 milionów dolarów w Twittera

Inne duże plany Binance obejmują planowaną inwestycję strategiczną o wartości 200 milionów dolarów w firmę medialną Forbes.

Jedna z największych na świecie giełd kryptowalutowych, Binance, ogłosiła plany zainwestowania 500 milionów dolarów w potencjalne przejęcie Twittera przez Elona Muska.

Inwestycja zostanie zapewniona przez Changpeng 'CZ' Zhao, CEO głównej giełdy Binance. Ogłoszenie pojawia się po tym, jak sędzia z Delaware orzekł, że Musk i Twitter mają czas do 28 października, aby zamknąć transakcję.

To nie pierwszy raz, gdy Zhao trafił na pierwsze strony gazet dzięki swoim inwestycjom. Wcześniej w tym miesiącu zobowiązał się do przeznaczenia 1 miliarda dolarów na przejęcia i inwestycje w 2022 roku - i powiedział, że jego topowym projektem było zapewnienie 500 milionów dolarów finansowania dla planowanego przejęcia platformy mediów społecznościowych Twitter przez Elona Muska.

Do tej pory giełda przeznaczyła 325 milionów dolarów na łącznie 67 projektów w tym roku, w porównaniu do 140 milionów dolarów zaangażowanych w 2021 roku, podał Bloomberg. Potwierdza to determinację Binance, aby kontynuować swoje zapędy ekspansji w 2022 roku pomimo trwającego spowolnienia na rynku kryptowalut.

W ostatnich miesiącach rzeczywiście przyjrzeliśmy się wielu pożyczkodawcom, ponieważ to tam są wszystkie problemy - powiedział Zhao, dodając, że był zainteresowany prawdziwymi produktami, z których ludzie korzystają".

Dyrektor generalny powiedział, że Binance pozostał rentowny pomimo ostatnich nieszczęść na rynku kryptowalut.

NFT to o wiele więcej niż sprzedaż zdjęć małp - powiedział Zhao, dodając, że wierzy, że "ta technologia pozostanie", ponieważ może być wykorzystana do różnych celów, takich jak wydawanie stopni uniwersyteckich i biletów.

Założyciel i dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, powiedział, że nadchodzące miesiące prawdopodobnie utorują drogę do większej konsolidacji w ramach branży kryptowalutowej, ponieważ na obecnym rynku istnieje "wiele okazji" do fuzji i przejęć.

Przedsiębiorca powiedział również, że giełda jest zainteresowana zostaniem inwestorem w firmach zajmujących się grami, według Zhao. Inne duże plany Binance obejmują planowaną inwestycję strategiczną o wartości 200 milionów dolarów w firmę medialną Forbes.