Binance planuje przejęcie FTX

Reading time: 2 min

09/11/22

Binance planuje przejęcie FTX

FTX skontaktował się z Binance, aby rozwiązać swoje problemy z płynnością poprzez przejęcie, jednocześnie utrzymując klientów FTX.

CEO Binance Changpeng Zhao (CZ) skomentował nadchodzące przejęcie podkreślając, że Binance może wycofać się z transakcji w dowolnym momencie, jeśli due diligence doprowadzi do takiej decyzji.

„Jest wiele do omówienia i zajmie to trochę czasu”. „To bardzo dynamiczna sytuacja i oceniamy ją w czasie rzeczywistym”.

- przekazał Changpeng Zhao

Wśród zawirowań rynkowych, FTX przyczynił się do nabycia całkiem sporej ilości firm w ekosystemie, w tym: Voyager, BlockFi i Celsius.

Co więcej, wiadomość o przejęciu może wydawać się niektórym szokująca, ponieważ FTX próbował odegrać kluczową rolę w odbudowie ekosystemu bitcoina i kryptowalut po wydarzeniach przed i po upadku Terry.

Firma FTX, która była kiedyś liderem na rynku kryptowalut, stała się teraz źródłem niepokoju dla swoich inwestorów.

W rzeczywistości FTX wzywa teraz do pomocy inne firmy z branży. Okazuje się, że firma stoi w obliczu poważnego kryzysu finansowego, który może spowodować jej upadek, jeśli nie otrzyma pomocy od innych firm kryptowalutowych.

Cory Klippsten, który jest dyrektorem generalnym Swan Bitcoin wyjaśnił, że każda scentralizowana firma z “stosami altcoinów w bilansie” gra w ryzykowną grę, czyniąc uczestniczące firmy "z natury kruchymi, podatnymi na upadek w stylu Lehmana w dowolnym momencie".

"Każda scentralizowana firma, która ponownie hipotekuje, jest z definicji grą zaufania"

- skomentował Cory Klippsten

Najbliższe godziny i dni pokażą nam jakie decyzje zostaną podjęte oraz jak rynek kryptowalut wyceni sytuację.