Binance po raz kolejny na celowniku regulatora

Reading time: 2 min

09/08/22

Binance po raz kolejny na celowniku regulatora

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Binance znalazł się pod ostrzałem za brak licencji lub nawet oferowanie produktów.

Binance po raz kolejny znalazł się na celowniku regulatora, tym razem w Ameryce Południowej.

Banco Central del Uruguay (BCU) wezwał giełdę w związku z oferowaniem przez nią produktów oszczędnościowych w walutach cyfrowych bez uzyskania licencji wymaganych do oferowania takich produktów.

Ruch ten jest częścią wysiłków regulatora, aby zapewnić, że wszystkie giełdy kryptowalutowe działające w kraju przestrzegają przepisów w celu ochrony inwestorów i zapobiegania praniu pieniędzy.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Binance znalazł się pod ostrzałem za brak licencji lub nawet oferowanie produktów, do których nie jest upoważniony. To sprawiło, że giełda stała się głównym celem dla regulatorów na całym świecie, od Hong Kongu do Niemiec, Stanów Zjednoczonych do Filipin. Tymczasem pozew zbiorowy o wartości 9,9 miliarda funtów został również złożony przeciwko giełdzie, wraz z Bittylicious, Krakenem i Shapeshiftem, w imieniu inwestorów BSV w związku ze zbiorowym wycofaniem giełd z obrotu aktywów cyfrowych.

W Urugwaju Binance reklamował swoim użytkownikom produkty finansowe skupione na oszczędzaniu bez zezwolenia regulatorów i obiecując im określone stopy zwrotu - donosi Bloomberg Linea.

Giełda jest pod ostrzałem za rzekome nielicencjonowane działania w kraju od grudnia, kiedy po raz pierwszy ogłosiła plany otwarcia nowego biura w Montevideo.

"Wezwanie ogółu społeczeństwa do zastosowania swoich oszczędności może być dokonane jedynie poprzez instytucje pośrednictwa finansowego upoważnione do zbierania depozytów na rynku lub jako emitent zarejestrowany w rejestrze giełdowym" - zauważył bank centralny Urugwaju w wezwaniu skierowanym do giełdy.

Binance odpowiedział na ostrzeżenie wydane przez singapurskiego regulatora, Monetary Authority of Singapore (MAS), że podejmie działania przeciwko giełdom kryptowalut, które nie spełniają jego przepisów.

Binance powiedział w oświadczeniu, że prowadzi rozmowy z MAS na temat rejestracji oraz są w pełni skoncentrowani na zgodności i rozumieją, że regulacje są jedynym sposobem na przyjęcie branży aktywów cyfrowych do głównego nurtu.

Binance wzmacnia, że jest liderem na całym świecie w rozwoju ekosystemu kryptowalut i blockchain, współpracując z regulatorami, ustawodawcami, rządami i organami ścigania, aby zapewnić najbardziej bezpieczne środowisko.