Binance pomoże Lunie

Reading time: 3 min

01/06/22

Views: 16

Binance pomoże Lunie

Binance był jednym z pierwszych podmiotów, które zamroziły transakcje powiązane z luną w momencie krachu.

Binance to jedna z największych giełd kryptowalutowych na świecie. Kilka dni temu zamroził wszelki kapitał powiązany w jakikolwiek sposób z Luną. Dzisiaj podaje informacje, że zamierza ją wspierać. Gdzie leżą fakty? O tym piszemy poniżej!

Binance prosi o transparentność

Ceo Binance twierdzi, że może wspierać społeczność Terra o ile będzie większa transparentność w ramach tego projektu. Problemem jest z pewnością fork i bicie waluty, co nie tworzy jej wartości. Changpeng Zhao, dyrektor generalny giełdy kryptowalutowej Binance, niedawno zakwestionował pomysł hard forka blockchaina Terra jako sposobu na ożywienie niegdyś kwitnących ekosystemów LUNA i UST. Kontynuując, Zhao ujawnił swoją perspektywę właściwego postępowania w przypadku spadających projektów w społeczności kryptowalutowej: „To nie zadziała”, powiedział, odrzucając pomysł walidatorów o hard forku TERRA2, co wiązałoby się z udostępnieniem nowej wersji LUNA wszystkim posiadaczom w oparciu o zasoby udostępnione przed załamaniem się rynku. Dodał on również, że: „Zmniejszenie podaży powinno odbywać się przez wypalanie, a nie forka z datą wsteczną i porzucenie każdego, kto próbował uratować coina”.

Forki i mining nie pomogą

Ceo Binance ponadto zasugerował, że społeczność Terra powinna najpierw wykorzystać swoje rezerwy Bitcoin (BTC) do odkupienia UST, aby ożywić swoje ustalenia, a potem podejmować kolejne kroki. Wskazując na potencjalne problemy z forkiem Terra, Zhao powiedział, że „bicie i forki nie tworzą wartości”. Zalecił jednak odkupienie i spalenie jako jeden z idealnych sposobów na ożywienie wartości rynkowej tokena. Okazując wsparcie dla społeczności Terra, podkreślił potrzebę większej przejrzystości z ich strony, która będzie zawierać szczegółowe informacje o konkretnych transakcjach w blockchainie wszystkich funduszy:„Niepowodzenia mogą się zdarzać. Ale kiedy się zdarzają, przejrzystość, szybka komunikacja i odpowiedzialność wobec społeczności są niezwykle ważne”. Wyjaśnił również, że Binance nie posiadał żadnych aktywnych inwestycji w Terra i nie jest w żaden sposób od niej uzależniony.

Binance pionierem

Binance był jednym z pierwszych podmiotów, które zamroziły transakcje powiązane z luną w momencie krachu. W rezultacie użytkownicy Binance nie mogli tradować w parach Luna/BUSD i UST/BUSD. Jak widać jest to giełda, która szybko reaguje na wahania rynku i pomaga chronić interesu klientów przy odpowiedzialnym podejściu do sprawy. Miejmy nadzieję, że dzięki transparentności i zaufaniu Luna oraz Binance stworzą coś wspaniałego.