Binance ponownie wjeżdża do Południowej Korei

Reading time: 3 min

03/01/23

Binance ponownie wjeżdża do Południowej Korei

Binance jest podobno bliski sfinalizowania przejęcia Gopax, południowokoreańskiej giełdy kryptowalut

CZ nie słucha hejterów i robi swoje. Bądź jak CZ

Binance ujeżdża niedźwiedzia jak Władek

Giełdy kryptowalutowe nadal odczuwają suszę na niedźwiedzim rynku i nastawiają się na przetrwanie, a największa na świecie giełda kryptowalut, Binance, wykorzystała warunki rynkowe pogorszone przez upadek wielu firm kryptowalutowych i rozszerza się na inne rynki globalne. Co ciekawe, aby rozszerzyć się na Koreę Południową, giełda przejmuje kolejną lokalną giełde.

Głosy krążą, ale to jeszcze nic pewnego

Według raportu jednego z lokalnych mediów, Binance jest podobno bliski sfinalizowania przejęcia Gopax, południowokoreańskiej giełdy kryptowalut, która jest częścią Digital Asset eXchange Alliance (DAXA) wraz z Upbit, Bithumb, Coinone i Korbit. Co ciekawe, oznacza to, że największa na świecie giełda będzie teraz również związana z DAXA po przejęciu Gopax.

DAXA to pierwszy wspólny organ konsultacyjny Korei Południowej, który został utworzony po tym, jak wielu inwestorów kryptowalutowych skarżyło się na brak nadzoru i regulacyjnego zaangażowania w branży kryptowalutowej w Korei Południowej. Dodatkowo, kluczowe jest również to, że Binance zakończyło “due diligence” w sprawie przejęcia Gopax, a oficjalne ogłoszenie może wkrótce nastąpić. “Due diligence” jest to szczegółowa ocena całego przedsiębiorstwa pod kątem ryzyka oraz możliwych korzyści z zainwestowania w daną firmę. Raport stwierdził również, że "Binance kupi 41,2% udziałów od CEO Lee Jun-haeng, największego udziałowca Gopax, ale utrzyma ten system reprezentacyjny na razie dla stabilnego zarządzania."

Binance chyba złamało kod AML i nadchodzą masowe przejęcia giełd w tym roku

Binance coraz częściej próbował wejść na rynki globalne, ale nie był w stanie tego zrobić ze względu na ekstremalną presję regulacyjną i obecność surowych przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy w niektórych regionach, w tym w Korei Południowej. Jednak pod kierownictwem Changpeng Zhao (CZ), Binance pozostaje niezrażony i kontynuuje swoją ścieżkę absolutnej dominacji.

Niedawno Binance potwierdził swoje ponowne wejście na rynek japoński po czterech latach o czym pisaliśmy tu, przejmując Sakura Exchange BitCoin, japońskiego dostawcę usług wymiany kryptowalut. Wiodąca giełda weszła również na rynek indonezyjski, przejmując lokalną giełdę kryptowalutową Tokocrypto. Co zaskakujące, około 58% pracowników Tokocrypto zostało zwolnionych z powodu warunków rynkowych. Ciekawe co nastąpi po przejęciu Gopax.