Binance przeznacza 500 milionów dolarów na Twittera

Reading time: 3 min

01/06/22

Binance przeznacza 500 milionów dolarów na Twittera

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, zainteresował się Twitterem po tym, jak zgłoszenie możliwości zakupu udziałów zostało upublicznione.

Binance to jedna z największych giełd kryptowalutowych na świecie. Jest jednym z 18 współinwestorów, którzy uczestniczą w przejęciu Twittera przez Elona Muska. Inne podmioty, które również nabywają udziały w tym zakresie to np. Sequoia Capital Fund i Fidelity Management and Research Company. W jaki sposób podzielono popularne medium? Kto zyska najwięcej? O tym piszemy poniżej!

Komisja Papierów Wartościowych potwierdza informacje

Główna giełda kryptowalutowa Binance uczestniczyła w przejęciu Twittera przez Elona Muska. Całkowita wartość transakcji ma wynosić 44 miliardy dolarów. Informacje te znalazły potwierdzenie u Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Pamiętajmy, że 5 maja 2022 r. Musk złożył zmienione ogólne oświadczenie o przejęciu spółki, ogłaszając, że Twitter otrzymał łącznie około 7,2 miliarda dolarów nowych zobowiązań finansowych w związku z umową o połączeniu. Transakcja ma być wykonana z zastrzeżeniem warunków zawartych w pismach dotyczących zobowiązań kapitałowych współinwestora.

Binance w dokumentach spółki

Zgodnie z dokumentem, Binance jest jednym z 18 współinwestorów uczestniczących w przejęciu Twittera wraz z głównymi graczami branży kryptowalutowej takimi jak np. Sequoia Capital Fund i Fidelity Management and Research Company. Po zainwestowaniu 500 milionów dolarów Binance jest czwartym co do wielkości dawcą kapitału – tuż po Lawrence J. Ellison Revocable Trust, który zainwestował 1 miliard dolarów. Sequoia Capital i VyCapital przekazały odpowiednio 800 milionów i 700 milionów dolarów.

Sposób rozliczenia finansów

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, zainteresował się Twitterem po tym, jak zgłoszenie możliwości zakupu udziałów zostało upublicznione. Każdy giełdowy inwestor kapitałowy wymieniony w dokumencie zobowiązał się do wniesienia wkładu bezpośrednio przed sfinalizowaniem przejęcia. „Inwestorzy kapitałowi zachowali możliwość zaspokojenia zobowiązania kapitałowego akcjami zwykłymi wycenionymi na 54,20 USD za akcję” – czytamy w dokumencie.

Elon Musk ukontentowany

Miliarder, dyrektor generalny i założyciel Tesli – Elon Musk, oficjalnie ogłosił przejęcie Twittera 25 kwietnia 2022 r., a transakcja o wartości 44 miliardów dolarów ma zostać sfinalizowana jeszcze w 2022 r., pod warunkiem uzyskania zgody akcjonariuszy Twittera oraz organów regulacyjnych. Wcześniej powiedział, że jednym z jego głównych priorytetów na Twitterze byłoby usunięcie „botów spamowych i oszustw oraz armii sztucznych i zautomatyzowanych kont”. Warto zaznaczyć, że już w tamtym roku Musk naciskał na Binance, aby giełda rozwiązała pewne problemy na swojej platformie. W ówczesnym momencie doszło do konfliktu pomiędzy Muskiem, a CEO Binance. To wtedy Elon poruszył problem związany z niektórymi wypłatami Dogecoin (DOGE), które utknęły na Binance. Szef Tesli prosił Zhao o wyjaśnienie sytuacji. Niezależnie od tego w jakim procencie Binance i inne podmioty będą partycypować w projekcie Twittera, to mamy nadzieję, że uszanują one wolność wypowiedzi i będą wspierać sektor krypto!