Binance stara się o licencję na działalność w Japonii

Reading time: 2 min

27/09/22

Binance stara się o licencję na działalność w Japonii

W świetle ostatnich wydarzeń, Binance szuka możliwości ponownego wejścia na rynek japoński.

W ruchu mającym na celu zaostrzenie standardów w branży cyfrowych pieniędzy w kraju, Japońska Agencja Usług Finansowych ostrzegła największą na świecie giełdę kryptowalutową o działaniu bez rejestracji w 2018 roku.

W rzeczywistości regulator powiedział również, że Binance prawdopodobnie pozwolił japońskim mieszkańcom otworzyć konta bez potwierdzenia ich tożsamości. Dodano również, że giełda stanie przed zarzutami karnymi, jeśli nadal będzie prowadzić działalność bez licencji.

Agencja Usług Finansowych podobno poprosiła o spotkanie z CEO Binance Changpeng Zhao (CZ), aby omówić kwestie regulacyjne i uzyskać więcej informacji na temat planów dotyczących japońskiego biura.

Chociaż nie ma oficjalnego potwierdzenia z żadnej ze stron, źródła bliskie CZ powiedziały, że trwają rozmowy między dwiema stronami. Rozmowy prawdopodobnie pomogą ustalić, czy Binance może działać legalnie w Japonii, uzyskując licencję lub zakładając spółkę zależną w Japonii.

Nie jest tajemnicą, że Japonia była jednym z najbardziej przyjaznych kryptowalutom krajów na świecie. Jednak jej stanowisko w sprawie kryptowalut zawsze było nieco niejednoznaczne. Kraj ten był znany z posiadania surowych przepisów dotyczących walut wirtualnych, ale wydaje się również, że od czasu do czasu zajmuje pozytywne stanowisko w sprawie kryptowalut.

Na przykład, jeszcze w 2014 roku, Japonia uznała bitcoina za legalną metodę płatności. W 2016 roku nałożyła prawo, które uczyniło nielegalnym dla swoich obywateli anonimowy handel kryptowalutami. Później jednak pozwolili giełdom swobodnie działać w swoich granicach, a nawet zaczęli wydawać licencje dla platform handlu kryptowalutami.

Jako takie, stanowisko Japonii w sprawie kryptowalut było w górę i w dół w ciągu ostatnich kilku lat. Ale teraz, gdy Kishida pracuje nad podwojeniem bogactwa gospodarstw domowych poprzez swoją wizję "Nowego kapitalizmu", jednocześnie wspierając i pomagając w rozwoju firm Web3, możemy spodziewać się pewnych zmian już wkrótce.

W świetle ostatnich wydarzeń, Binance szuka możliwości ponownego wejścia na rynek japoński. Binance powiedział Bloombergowi, że jest zaangażowany we współpracę z regulatorami i decydentami w celu popchnięcia branży do przodu. Ale zapytany, czy kontaktowali się z jakimiś japońskimi regulatorami, odmówili komentarza.