Binance zawiesza przelewy bankowe w USD

Reading time: 2 min

07/02/23

Binance zawiesza przelewy bankowe w USD

Giełda kryptowalut Binance zawiesi przelewy bankowe w USD od 8 lutego

Binance blokuje przelewy w USD poza USA

W wydanym dziś oświadczeniu Binance potwierdziło, że tymczasowo zawiesi przelewy bankowe w dolarach amerykańskich na giełdzie od 8 lutego.

Giełda kryptowalut twierdzi, że tylko 0,01% jej użytkowników korzysta z przelewów bankowych w USD, ale ciężko pracuje, aby jak najszybciej ponownie uruchomić usługę. Wstrzymanie nie będzie miało wpływu na inne metody kupowania i sprzedawania kryptowalut na giełdzie, w tym wpłaty i wypłaty za euro. Użytkownicy Binance będą mogli również kontynuować kupowanie i sprzedawanie kryptowalut za pomocą kart kredytowych, Google Pay, Apple Pay i na rynku peer-to-peer Binance. Oficjalne konto na Twiterrze odpowiedziało:

Pracujemy ciężko, aby ponownie uruchomić usługę tak szybko, jak to możliwe. [...] Wszystkie inne metody kupowania i sprzedawania kryptowalut pozostają nienaruszone.

Dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao (CZ) powiedział w osobnym tweecie:

Warto zauważyć, że przelewy bankowe USD są używane przez zaledwie 0,01% naszych miesięcznych aktywnych użytkowników. Jesteśmy świadomi jednak, że jest to nadal złe doświadczenie dla użytkownika

Zawieszenie najwyraźniej dotyczy tylko międzynarodowych użytkowników Binance, ponieważ Binance.US zatweetował, że "nasi klienci nie będą dotknięci."

Konsekwencje rezygnacji Signature Bank na przetwarzanie drobnych transakcji poniżej 100 000 USD?

Giełda nie potwierdziła przyczyny wstrzymania, ale prawdopodobnie jest to spowodowane problemami z partnerem bankowym Signature Bank, który powiedział w zeszłym miesiącu, że przestanie przetwarzać transakcje SWIFT kryptowalut poniżej 100 000 USD. Po ogłoszeniu, Binance zaktualizowało swoją listę krajów, w których przelewy SWIFT nie są obsługiwane. Binance obsługuje globalną bazę użytkowników, ale wyklucza mieszkańców USA ze swojej platformy z powodów regulacyjnych. Zamiast tego przekierowuje amerykańskich użytkowników do swojej amerykańskiej filii, Binance US, która jest znacznie mniejszą giełdą.