Bitcoin Dead  losy najpopularniejszej kryptowaluty są przesądzone?

Reading time: 2 min

22/06/22

Views: 61

Bitcoin Dead losy najpopularniejszej kryptowaluty są przesądzone?

Bitcoin Dead - to hasło, które wielokrotnie było wyszukiwane w Google. Z jakich powodów?

Wyszukiwania w Google 'Bitcoin Dead' osiągnęły nowy rekord wszech czasów. Negatywne nastroje w społeczności kryptowalutowej są najniższe w historii, co prowadzi do nowych spekulacji, że BTC jest aktywem umierającym. Dlaczego tyle osób zakłada, że kryptowaluta upada? Jak to zbadano? O tym piszemy poniżej!

Bitcoin Dead - najpopularniejsze hasło w Google

Liczba wyszukiwań 'Bitcoin Dead” w Google osiągnęła nowy rekord wszech czasów. Spadające ceny Bitcoin (BTC) ożywiają ponowne spekulacje na temat upadku wiodącej kryptowaluty, zgodnie z trendami wyszukiwania w Google. Liczba wyszukiwań hasła "Bitcoin Dead" wzrosła w tygodniu kończącym się w piątek i prawdopodobnie osiągnęła najwyższy poziom w historii. Google Trends śledzi zainteresowanie wyszukiwanymi hasłami w czasie, przyznając im oceny od 1 do 100 na podstawie całkowitej liczby zapytań użytkowników. Dane są anonimowe, kategoryzowane według tematów i agregowane na podstawie lokalizacji.

Statystyki mówią same za siebie

W okresie od 12 do 18 czerwca hasło "Bitcoin dead" uzyskało wynik 100 punktów na podstawie wstępnych danych, co zostało odzwierciedlone linią przerywaną. Ostatni raz zapytanie to uzyskało wynik 100 w grudniu 2017 r. Globalne wyszukiwania hasła "Bitcoin dead" gwałtownie wzrosły w ciągu weekendu. Wyszukiwania podobnych słów kluczowych, takich jak "Bitcoin jest martwy", również gwałtownie wzrosły, ale nie osiągnęły nowego szczytu. Wyniki wyszukiwania w Google odzwierciedlają szczyt niepokoju na rynkach kryptowalut po tygodniach nieustannego spadku cen aktywów. Trwająca już siódmy miesiąc spirala spadkowa Bitcoina mogła zostać wywołana przez ogromną zmianę polityki Rezerwy Federalnej, która wywarła presję na spadek cen ryzykownych aktywów. Przyczyniła się do tego również implozja ekosystemu Terra i związany z nią efekt domina Niekorzystne warunki rynkowe doprowadziły również do wiarygodnych spekulacji, że głównym graczom w branży, takim jak Celsius i Three Arrows Capital, grozi niewypłacalność.

Media negatywnie nastawione do kryptowalut

Media głównego nurtu napisały w ciągu ostatnich lat setki nekrologów Bitcoina; ich publicyści wiwatowali ostatnie załamanie rynku jako dowód na to, że BTC nie jest opłacalnym aktywem. Bitcoin rzekomo "umarł" 45 razy w samym tylko 2021 roku - roku, w którym cyfrowe aktywo osiągnęło wiele rekordowych poziomów. Miejmy nadzieję, że katastrofalne wizje użytkowników krypto szybko pójdą w niepamięć, ponieważ historia pokazuje, że takie kryzysy już przerabialiśmy.