Bitcoin Pizza Day i konkurs!

Reading time: 2 min

01/06/22

Bitcoin Pizza Day i konkurs!

Dzisiaj świętujemy rocznicę pierwszej transakcji przy użyciu kryptowalut. Czym jest Bitcoin Pizza Day?

Dzisiaj świętujemy Bitcoin Pizza Day. Dokładnie 12 lat temu Laszlo Hanyecz wykonał pionierską transakcję zakupu produktu przy użyciu Bitcoina. W owym czasie za 10 000 Bitcoinów kupił dwie pizze Papa John’s. Dzisiaj za taką kwotę mógłby spokojnie przejść wcześniej na emeryturę. Pizza to jedna z najpopularniejszych i najsmaczniejszych potraw na świecie. Jaki wywarła ona wpływ na postrzeganie kryptowalut? Jak zmieniała się koncepcja Bitcoina od tego czasu? Co z tej okazji przygotowała giełda Binance? O tym piszemy poniżej!

Konkurs Binance

Binance, czyli jedna z największych giełd na świecie przygotowała konkurs z okazji 12 lecia Bitcoin Pizza Day! W ramach zabawy uczestnicy mogą wygrać zapas pizzy na cały rok. Nagroda główna wynosi 2 000 dolarów w BNB. To kwota, która pozwala zamawiać pizzę około 3 razy w tygodniu przez cały rok. Jak wziąć udział w konkursie? Przygotować własną pizzę! Żeby to zrobić należy kupić składniki i przygotować produkt, który składa się z ulubionych produktów CEO giełdy – Changpenga Zhao. Jego ulubiona pizza to wersja hawajska. Oznacza to, że musisz w swojej potrawie dać szynkę oraz ananasa. To nie wszystko. Musisz także przygotować produkt w sposób oryginalny i wskazujący na motyw Binance, bądź kryptowaluty. Gdy zrobisz pizzę, to należy okonać jej fotokopii oraz udostępnić foto z hasztagiem: #BinancePizza oraz #Binance. Prace należy opublikować na Twitterze, Instagramie, Facebooku, bądź Tiktoku. Wyłonienie zwycięzców nastąpi 25 maja 2022 r.

Binance i restauracje

Kolejną ciekawostką jest fakt, że Binance opublikowała komunikat według którego przejmie kilka restauracji i pizzeri, gdzie będzie mogła sprzedawać ulubione Pizze Changpenga. To fajna inicjatywa, która pokazuje, że giełda to nie tylko miejsce handlu, lecz również społeczność, która wzajemnie się wspiera i dzieli pasjami (np. kulinarnymi). Wzięliście już udział w konkursie? Co sądzicie o takiej inicjatywie? Dajcie znać w komentarzach!