Bitstamp sprawdza użytkowników

Reading time: 3 min

01/06/22

Views: 16

Bitstamp sprawdza użytkowników

Główna światowa giełda kryptowalut Bitstamp kontynuuje zwiększenie wysiłków w zakresie zgodności danych osobowych.

Bitstamp prosi użytkowników o zaktualizowanie źródła ich krypto, powołując się na zgodność z przepisami. Od teraz platforma wymaga od użytkowników podania informacji, takich jak narodowość, miejsce urodzenia i rezydencja podatkowa, oprócz dokumentów potwierdzających pochodzenie krypto i roczny dochód. Dlaczego? O tym piszemy poniżej!

Bitstamp, a KYC i AML

Główna światowa giełda kryptowalut Bitstamp kontynuuje zwiększenie wysiłków w zakresie zgodności danych osobowych. Platforma prosi swoich użytkowników o dostarczenie większej ilości danych na temat ich kapitału – w tym kontrolują wpłaty środków! W ostatnim powiadomieniu e-mailowym do użytkowników Bitstamp poinformował o trwających aktualizacjach zasad obracania pieniędzmi na platformie. Giełda szuka dodatkowych informacji o swoich klientach.

Wiadomość e-mail brzmi:

Ściśle współpracujemy z naszymi partnerami regulacyjnymi, aby zapewnić zaufanie do klientów. W tym celu potrzebujemy aktualizacji informacji o Twoim koncie, aby zagwarantować Ci najnowsze produkty i aktywa kryptowalutowe.”

Bitstamp specjalnie poprosił użytkowników o zaktualizowanie pochodzenia kryptowalut przechowywanych na platformie w celach regulacyjnych. Dodatkowo, giełda przedstawiła oficjalną listę przykładowych dokumentów wyjaśniających fiducjarne źródła finansów zdeponowanych w tym miejscu. Dowodami na legalność kapitału i zapewnienie procedur AML są:

 • paski wypłat wynagrodzeń i emerytur,
 • dokumenty spadkowe,
 • paski wypłat oszczędności, prezentów,
 • kwity wydobywcze i inne.
 • Źródła informacji związane z kryptowalutami obejmują:
 • wpłaty i wypłaty fiat i kryptowalut,
 • dane logowania,
 • umowy o pracę,
 • zrzuty ekranu,
 • odręczne umowy i inne dowody.

Giełda wymaga teraz od swoich klientów podania dodatkowych informacji dotyczących tożsamości użytkownika m.in:

 • narodowość,
 • miejsce urodzenia
 • rezydencja podatkowa
 • informacji o rocznych przychodach i majątku netto,
 • zamierzonych działaniach na platformie,
 • oszacowaniu rocznych depozytów oraz źródle aktywów.

Pieniądze za informacje

Przed wysłaniem najnowszego powiadomienia Bitstamp skontaktował się ze swoimi użytkownikami 30 marca, obiecując nagrody za dostarczenie większej ilości informacji o koncie. Giełda zrobiła to w sposób następujący:

„Jeśli chcesz nadal korzystać z naszych usług, musisz zaktualizować swoje konto, ponieważ niektóre informacje są nieaktualne. W ramach podziękowania nagrodzimy Cię premią w wysokości 25 USD, gdy uzupełnisz informacje o swoim koncie.”

Ci, którzy nie zaktualizowali swojego konta, nie tylko przegapili bonus, ale także ryzykują, że nie będą mogli wypłacić swoich środków z Bitstamp. Według doniesień mediów społecznościowych Bitstamp wyłączył wszystkie wypłaty kryptowalut i fiat dla swoich europejskich klientów, którzy nie udowodnili pochodzenia swojego kapitału krypto, który umieścili na platformie!

Społeczność jest oburzona

Ludzie z branży krypto wyrazili oburzenie z powodu zmian polityki w Bitstamp. Ponadto wysyłane są skargi na to, że Bitstamp nie daje im czasu na wycofanie krypto przed ogłoszeniem nowych zasad.

Rozumiemy, że nie każdemu podoba się dostarczanie tak dużej ilości informacji swoim majątku, a ponadto mamy świadomość, że jest to bardzo niewygodne. Proszę jednak zrozumieć, że musimy spełnić wymagania naszych organów regulacyjnych, jeśli chcemy nadal świadczyć nasze usługi” – napisał w wątku użytkownik Reddit o imieniu „Lucas z Bitstamp”.

Pamiętajmy, że najnowsze ograniczenia dotyczące Bitstamp nie są pierwszym przypadkiem, w którym giełda przyjęła środki Know Your Customer (KYC). Firma wcześniej zastosowała dość surowe zasady dotyczące wypłat dokonywanych przez użytkowników z Holandii, zakazując wypłat do zewnętrznych portfeli z niezweryfikowanych adresów. Niestety nowe procedury są skupione na tym, by obieg środków był jak najmniej anonimowy, gdyż są to także środki, które interesują nie tylko użytkowników, lecz również politykę monetarną wielu krajów.