BlackRock uruchomił nowy prywatny fundusz powierniczy Bitcoin

Reading time: 2 min

12/08/22

BlackRock uruchomił nowy prywatny fundusz powierniczy Bitcoin

Na szerszym poziomie BlackRock stwierdził, że prowadzi badania w czterech obszarach aktywów cyfrowych.

BlackRock, największy na świecie zarządca aktywów, ogłosił w czwartek, że uruchomił nowy prywatny fundusz powierniczy spot Bitcoin (BTC). Fundusz jest dostępny tylko dla amerykańskich inwestorów instytucjonalnych i stara się śledzić wyniki Bitcoina, pomniejszone o wydatki i zobowiązania trustu.

Ruch ten następuje tydzień po partnerstwie BlackRock z Coinbase, aby zapewnić klientom instytucjonalnym dostęp do handlu kryptowalutami. Następuje również po roku rosnącego zainteresowania kryptowalutami ze strony inwestorów instytucjonalnych.

Nowy produkt Blackrock ma na celu umożliwienie instytucjom łatwego inwestowania w Bitcoin bez konieczności martwienia się o bezpieczeństwo sklepu lub obawy związane z opieką. Firma twierdzi, że jej nowy produkt pozwoli instytucjom "uzyskać ekspozycję na Bitcoin poprzez ugruntowaną platformę, z której już korzystają."

BlackRock powiedział:

Pomimo gwałtownego spowolnienia na rynku aktywów cyfrowych, nadal widzimy znaczne zainteresowanie ze strony niektórych klientów instytucjonalnych tym, jak skutecznie i efektywnie kosztowo uzyskać dostęp do tych aktywów przy użyciu naszej technologii i możliwości produktów. Bitcoin jest najstarszym, największym i najbardziej płynnym aktywem cyfrowym i jest obecnie głównym przedmiotem zainteresowania naszych klientów w ramach przestrzeni aktywów cyfrowych.

Prywatne trusty inwestycyjne, które nie zabiegają o inwestycje od inwestorów detalicznych, nie muszą rejestrować się w organach regulacyjnych w Stanach Zjednoczonych. Ale inne, takie jak Grayscale Bitcoin Trust, nadal mogą stać się przedmiotem obrotu publicznego - choć nie są zarejestrowane w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd - na rynkach pozagiełdowych.

Zużycie energii przez Bitcoina było tematem wielu debat i obaw, niektórzy twierdzą, że jest to zagrożenie dla środowiska. Jednak BlackRock stwierdził, że widzi blockchain jako użyteczne narzędzie, które pomoże w rozwiązywaniu światowych problemów. Na szerszym poziomie BlackRock stwierdził, że prowadzi badania w czterech obszarach aktywów cyfrowych - dozwolonych blockchainach, stablecoinach, aktywach kryptowalutowych i tokenizacji - oraz związanych z nimi ekosystemach.