Blockchain.com nawiązał współpracę z Visa

Reading time: 2 min

27/10/22

Blockchain.com nawiązał współpracę z Visa

Nowe partnerstwo między Visa z Blockchain.com ma potencjał, aby zmienić sposób, w jaki ludzie używają swoich krypowalut.

Blockchain.com nawiązał współpracę z Visa, aby uruchomić kartę kryptowalutową, dostępną początkowo tylko dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych, która pozwala użytkownikom płacić za pomocą ich kryptowalut lub salda gotówkowego wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty debetowe Visa.

W ogłoszeniu Blockchain.com ujawnił, że nie będzie żadnych opłat za rejestrację ani rocznych, żadnych opłat transakcyjnych, a użytkownicy będą zarabiać 1% wszystkich zakupów z powrotem w kryptowalutach. Karta jest zasilana przez kalifornijską firmę płatniczą Marqeta, która pomogła opracować kryptofinansową kartę Swipe we wrześniu 2020 roku. Po ogłoszeniu, szef Visa w dziedzinie kryptowalut Cuy Sheffield wskazał, że światowa akceptacja jest niezbędna, aby adopcja kryptowalut nadal rosła.

W wywiadzie dla Yahoo Finance, dyrektor generalny Blockchain.com Peter Smith powiedział, że karta ma już 50 000 podpisanych na liście oczekujących, zauważając:

Nadal istnieje duże zapotrzebowanie na produkty kryptowalutowe, ale widzisz, że popyt przesuwa się z dala od handlu i bardziej w kierunku osób, które są zainteresowane korzystaniem z DeFi, wykorzystując swoje salda.

Jeszcze nie tak dawno temu główny konkurent Visy, Mastercard, ogłosił strategiczne partnerstwo z BitOasis, wiodącą platformą kryptowalutową na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej (MENA). Obie firmy uruchomią serię programów kart kryptowalutowych mających na celu ułatwienie przyjęcia aktywów cyfrowych w regionie.

Współzałożyciel i dyrektor generalny BitOasis, Ola Doudin, widzi ogromny potencjał adopcji w tym obszarze, zauważając:

Nadal obserwujemy trwały popyt wśród naszych klientów, aby kryptowaluty były zintegrowane z, i istotne, dla ich codziennego życia. Badania mówią nam, że 47% populacji Bliskiego Wschodu wierzy teraz, że kryptowaluta jest przyszłością pieniędzy.