BMW wchodzi w świat krypto!

Reading time: 3 min

30/12/22

BMW wchodzi w świat krypto!

BMW zawarło partnerstwo z firmami blockchain Coinweb oraz BNB Chain

BMW łączy siły z Coinweb oraz BNB Chain

Miłośnicy BMW będą zadowoleni

BMW ogłosiło, że będzie adoptować technologię blockchain do swoich przyszłych działań. Niemiecka firma nawiązała współpracę z Coinweb i BNB Chain, aby stworzyć program lojalnościowy dla klientów w Tajlandii.

Pierwszy etap przyjęcia blockchain przez BMW będzie obejmował integrację zdecentralizowanej technologii z regularnymi operacjami biznesowymi BMW, w celu automatyzacji żmudnych procesów ręcznych i poprawy obecnych usług finansowania samochodów firmy. Coinweb zapewni zdecentralizowaną architekturę, podczas gdy BNB Chain zostanie wykorzystany do rozliczania transakcji.

Druga faza obejmie Coinweb opracowanie dostosowanej aplikacji Web3 dla programu lojalnościowego klientów BMW, która wykorzysta technologię blockchain do nagradzania odbiorców programu lojalnościowego nagrodami, które można wykorzystać do zakupu towarów od BMW i połączonych ekosystemów.

No to zaczynamy zbieranie punktów

Technologia blockchain przyciągnęła uwagę różnych branż i organizacji w ciągu ostatnich kilku lat. Szef działu leasingu BMW Thailand, Bjorn Antonsson, potwierdził, że firma ściśle monitorowała pączkujący sektor blockchain w ciągu ostatnich kilku lat, szukając sposobów na jego integrację. Bjorn uważa, że włączenie blockchain do branży motoryzacyjnej zmniejszyłoby pracochłonność pracy i zwiększyłoby efektywność firmy.

Dyrektor generalny Coinweb Toby Gilbert powiedział, że klienci będą nagradzani za każdym razem, gdy mają punkty kontaktowe z ekosystemem BMW, czy to "kupując nowy samochód, czy też korzystając z usług.". Gilbert wyjaśnił dalej:

Klienci zostaną nagrodzeni punktami lojalnościowymi i będą mogli wydawać w ramach ekosystemu. Mamy nadzieję, że w przyszłości nastąpi globalizacja technologii, ale obecnie nasze partnerstwo dotyczy Tajlandii.

BMW nie jest samo w technologii blockchain

Nie byłby to pierwszy raz, kiedy gigant motoryzacyjny wykorzystuje technologię blockchain do usprawnienia swoich działań. BMW wcześniej wykorzystało technologię blockchain do monitorowania swoich dostaw kobaltu i zapewnienia, że jego produkty są pozyskiwane w sposób etyczny.

Inne firmy produkujące samochody, takie jak Mercedes, również wykorzystały blockchain do poprawy swoich usług. Niemiecka marka samochodowa wykorzystała kiedyś kryptowalutowe monety i niefunkcjonalne tokeny (NFT) jako narzędzia marketingowe. Alfa Romeo wykorzystuje technologię blockchain do śledzenia rekordów samochodowych, podczas gdy nowa umowa Ferrari sugeruje również integrację NFT. Tesla zajmuje czołowe miejsce w wyścigu o przyjęcie WEB3, a niektórzy entuzjaści posuwają się tak daleko, że używają pojazdów w wydobywaniu kryptowalut. Tesla dokonała również wielokrotnych promocji tokenu Doge meme.