Brazylijski gigant brokerski XP Inc uruchomił swoją platformę handlu

Reading time: 2 min

16/08/22

Brazylijski gigant brokerski XP Inc uruchomił swoją platformę handlu

XTAGE został opracowany we współpracy z główną amerykańską giełdą papierów wartościowych Nasdaq i firmą BitGo zajmującą się przechowywaniem kryptowalut.

Brazylijski gigant brokerski XP Inc oficjalnie uruchomił swoją platformę handlu kryptowalutami XTAGE w Brazylii, wprowadzając potencjalne 3,6 miliona użytkowników na rynki kryptowalut.

Wiadomość została podana w poniedziałkowym poście przez konto Nasdaq Exchange na Twitterze, zauważając, że XP zadzwonił "Dzwonkiem otwarcia" giełdy, aby uczcić uruchomienie platformy handlowej aktywów cyfrowych XTAGE.

Początkowo 3,6 miliona klientów XP Inc będzie miało dostęp do handlu Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH), Ruch ten przychodzi, gdy brazylijscy regulatorzy finansowi zachęcali więcej firm do oferowania usług kryptowalutowych: Nubank i MercadoLibre zarówno uruchomiły własne platformy handlu aktywami wirtualnymi na początku tego roku, podczas gdy Banco Original ogłosił również plany oferty podobnej do wymiany w zeszłym miesiącu, która pozwoliłaby klientom kupować kryptowaluty za pomocą depozytów gotówkowych za pośrednictwem swojej sieci bankomatów.

W lipcowym wywiadzie dla Reutersa, dyrektor produktów finansowych XP Lucas Rabechini powiedział, że giełda opracowuje platformę powierniczą o nazwie XTAGE, która pozwoli klientom dokonywać transakcji kryptowalutowych na swojej istniejącej aplikacji.

XTAGE został opracowany we współpracy z główną amerykańską giełdą papierów wartościowych Nasdaq i firmą BitGo zajmującą się przechowywaniem kryptowalut. Zbudowany na technologii handlowej Nasdaq, XTAGE ma również integrację z MetaTrade 5, narzędziem do handlu na rynku forex i akcji. BitGo ma działać jako powiernik, przechowując większość aktywów XTAGE w zimnych portfelach niepodłączonych do Internetu.