Brazylijski Uniwersytet będzie miał swoje własne ziemie w Metaverse

Reading time: 3 min

01/06/22

Brazylijski Uniwersytet będzie miał swoje własne ziemie w Metaverse

Metaverse to nowoczesna dziedzina związana z technologią blockchain. Dzięki niej standardowe projekty i działania przestają mieć jakiekolwiek ograniczenia.

Uniwersytet w São Paulo współpracuje z Radio Caca, aby zbudować wirtualną siedzibę w metawszechświecie i zbadać jej potencjalne zastosowania. Dlaczego uczelnia wyższa zmierza w tym kierunku? Jakie może osiągnąć korzyści? O tym piszemy poniżej!

Podpisanie umowy

Uniwersytet w Sao Paulo (USP) podpisał umowę o współpracy z Radio Caca (RACA) w celu zbadania różnych zastosowań edukacyjnych w metawersie Marsa w Stanach Zjednoczonych poprzez operowanie różnymi wirtualnymi lądami wewnątrz metawersu. Według oficjalnych informacji udostępnionych przez Uniwersytet w São Paulo; jego zespół oceni techniczne, ekonomiczne i prawne aspekty metaverse podczas tworzenia programów badawczych, aby zrozumieć jego wewnętrzne działanie i ograniczenia. W ten sposób Uniwersytet w São Paulo staje się pierwszym uniwersytetem latynoamerykańskim, który wszedł w metawers ramię w ramię z Radio Caca i innymi międzynarodowymi uniwersytetami. Jednak poza dziedziną akademicką inne ważne instytucje eksperymentują z otwieraniem biur w metawersie.

Studia w Metaversie

Jednym z najciekawszych punktów jest to, że Uniwersytet w São Paulo będzie miał własne „wirtualne ziemie”, na których zbuduje siedzibę główną, aby jej pracownicy i studenci mogli wchodzić ze sobą w interakcje „w środowisku wirtualnej, rozszerzonej lub mieszanej rzeczywistości”. Innymi słowy, każdy uczeń będzie mógł cieszyć się wciągającym doświadczeniem oferowanym przez interakcje metaverse. Mogłoby to radykalnie zmienić sposób, w jaki studenci cieszą się życiem akademickim i otworzyć debatę na temat możliwości w pełni funkcjonalnego uniwersytetu działającego tylko w metawersie.

Metaverse i inne podmioty

Sam projekt jest dość ambitny, ponieważ oprócz Stanów Zjednoczonych Metaverse Marsa liczy na wsparcie University Blockchain Research Initiative ( UBRI ), sponsorowanej przez Ripple – jedną z najbardziej istotnych firm w branży kryptowalutowych. Eksperyment może być potencjalnie pomocny w różnych obszarach badawczych, takich jak modelowanie 3D, VR, AR, edukacja zdalna i studia psychologiczne.

Radio Caca zbuduje technologię dla uniwersytetów?

Jeff Watney, dyrektor generalny Radio Caca, powiedział, że celem platformy jest umożliwienie uniwersytetom i twórcom treści „budowania otwartego meta-świata skoncentrowanego na wolności użytkownika”. Poinformował dodatkowo, że to dla nich wielki zaszczyt tworzyć „nowe doświadczenia, które mogą uwolnić pełny potencjał Web3” wraz z Uniwersytetem w São Paulo. Marcos A. Simplicio Jr, profesor USP, powiedział, że był to pierwszy raz, kiedy uniwersytet otrzymał lub obsłużył token niezamienny (NFT). NFT, o którym mowa, to wirtualna kraina Mars 3D Metaverse w Stanach Zjednoczonych. Radio Caca ma dużą społeczność i wsparcie renomowanych firm, takich jak OKX Blockdream Ventures, a także nowego partnera Ripple Labs inc. Metaverse wdrożony na uczelnie sam w sobie może być bardzo korzystny dla studentów i profesorów, jeśli zostanie przyjęty wśród dużych uczelni na całym świecie.