Celsius Network otrzymał pozwolenie na wydobycie i sprzedaż Bitcoina

Reading time: 2 min

17/08/22

Celsius Network otrzymał pozwolenie na wydobycie i sprzedaż Bitcoina

Celsius ujawnił trzymiesięczną prognozę przepływu gotówki, która grozi całkowitym wyczerpaniem funduszy już w październiku tego roku.

Celsius Network, pożyczkodawca i wymiana kryptowalut, otrzymał pozwolenie na wydobycie i sprzedaż Bitcoina (BTC) w ramach postępowania upadłościowego.

Ruch ten następuje zaledwie 24 godziny po tym, jak Celsius ujawnił trzymiesięczną prognozę przepływu gotówki, która grozi całkowitym wyczerpaniem funduszy już w październiku tego roku.

Decyzję podjął główny sędzia upadłościowy Martin Glenn. Sąd będzie teraz nadzorował proces w celu zapewnienia, że firma jest w stanie spłacić swoich inwestorów. Od lipca 2022 roku Celsius Networks stał na celowniku urzędników Stanów Zjednoczonych po tym, jak pojawiły się doniesienia o bankructwie. To ryzyko utraty żywych oszczędności licznych inwestorów kryptowalutowych.

Decyzja o zezwoleniu na rozpoczęcie operacji wydobywania kryptowalut przez niewypłacalną firmę wynika z obaw zgłaszanych przez inwestorów dotyczących niesprawiedliwych wyników złożonych przez ponad 250 klientów.

Pomimo obaw, że do października zabraknie pieniędzy, adwokat Celsiusa potwierdził, że inwestowanie w wydobycie będzie generować zyski dla Celsiusa. Amerykański Departament Sprawiedliwości i Rada Papierów Wartościowych Stanu Teksas, które wcześniej sprzeciwiały się zamiarowi Celsiusa zagłębienia się w wydobycie BTC, również wycofały swój sprzeciw po tym, jak Celsius wyjaśnił, że będzie tylko sprzedawał wydobyte Bitcoiny za gotówkę.