CEO Binance podekscytowany możliwością pomocy Elonowi Muskowi

Reading time: 3 min

28/10/22

CEO Binance podekscytowany możliwością pomocy Elonowi Muskowi

Zhao powiedział również, że Binance wniesie 500 milionów dolarów w kierunku przejęcia Twittera przez Muska.

CEO Binance Changpeng Zhao powiedział, że jest "podekscytowany" możliwością pomocy Elonowi Muskowi w realizacji nowej wizji Twittera.

Jesteśmy podekscytowani, że możemy pomóc Elonowi w realizacji nowej wizji Twittera - powiedział Zhao w oświadczeniu. Naszym celem jest odegranie roli w zbliżeniu mediów społecznościowych i Web3 w celu poszerzenia wykorzystania i przyjęcia kryptowalut i technologii blockchain.

Zhao powiedział również, że Binance wniesie 500 milionów dolarów w kierunku przejęcia Twittera przez Muska, które zostało sfinalizowane w czwartek. Główny gracz w kryptowalutach i ruchu Web3, Binance ma teraz udział w sukcesie giganta mediów społecznościowych. Stanowiąc 1,3% całkowitej wartości firmy, udział ten podkreśla rosnący wpływ Binance poza kryptowalutami.

Giełda jest zaangażowana w kryptowaluty od czasu jej założenia w 2017 roku, kiedy to stała się największym na świecie miejscem handlu kryptowalutami pod względem wolumenu. Firma uruchomiła Binance Chain, własną sieć blockchain, która pozwala innym firmom na uruchomienie własnych tokenów na ich platformie.

Firma ogłosiła plany uruchomienia zespołu w ramach Binance, aby skupić się na sposobach, w jakie kryptowaluty i technologia blockchain mogą być pomocne dla Twittera, według rzecznika Binance.

Na przykład, jak możemy zbudować rozwiązania on-chain, aby rozwiązać niektóre problemy Twittera, takie jak proliferacja kont botowych w ostatnich latach, powiedział rzecznik Yahoo Finance. Jesteśmy teraz na wczesnym etapie i wciąż rozgryzamy plan.

Ruch przychodzi zaledwie kilka dni po tym, jak współzałożyciel Twittera i były CEO Jack Dorsey - który od tego czasu opuścił firmę - ogłosił swoje plany dotyczące BlueSky, inicjatywy, która ma na celu stworzenie zdecentralizowanej sieci społecznej przy użyciu technologii blockchain.

Jako wiodąca na świecie firma zajmująca się infrastrukturą Web3 - główny strateg Binance Patrick Hillman powiedział w oświadczeniu dostarczonym przez Yahoo Finance -z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie nowych rozwiązań w celu rozwiązania niektórych problemów nieodłącznie związanych z ekosystemem Web2.

Zakup Dogecoin przez Elona Muska doprowadził do spekulacji, że meme coin może mieć świetlaną przyszłość. Nabywcy Dogecoin mogą również spodziewać się pewnej wartości z przejęcia przez Muska. Po części dzięki wcześniejszej promocji meme coin przez miliardera w zeszłym roku, Dogecoin wzrósł o 38% w wartości w tygodniu poprzedzającym przejęcie Twittera przez Muska.

Przez ten okres kapitalizacja rynkowa dla DOGE wzrosła o 3 miliardy dolarów z 7,7 miliarda dolarów do 10,6 miliarda dolarów, według Coinmarketcap.