CEO Binance US otrzymał list federalny

Reading time: 2 min

31/08/22

CEO Binance US otrzymał list federalny

Krishnamoorthi wykazał sceptycyzm w procesie lustracji, który idzie za notowaniem tokenów na giełdach kryptowalut, co ostatecznie zwiększa ryzyko dla inwestorów.

Kongresmen USA ma przejrzeć wszystkie pliki Binance US związane z bezpieczeństwem konsumentów.

CEO Binance US został wyciągnięty przez przewodniczącego podkomisji w celu przedstawienia różnych dokumentów - w próbie pomocy w przeglądzie środka podjętego w celu ochrony inwestorów.

Brian Shroder, prezes i dyrektor generalny Binance US, otrzymał list federalny z prośbą o pilne ujawnienie oficjalnych dokumentów, które świadczą o przestrzeganiu przez giełdę różnych protokołów bezpieczeństwa ukierunkowanych na inwestorów. Wniosek pochodzi od przewodniczącego podkomisji w ramach United States House Committee on Oversight and Government Reform.

W odpowiedzi na tę prośbę Shroder stwierdził, że będzie skłonny współpracować ze wszystkimi dochodzeniami, o ile nie narazi to na szwank żadnych poufnych informacji. Wniosek zawierał również ostateczny termin na dostosowanie się do niego: do 15 listopada o godzinie 15:00 EST lub w przeciwnym razie grożą mu działania prawne ze strony komisji.

W liście skierowanym do Changpeng Zhao, założyciela Binance US, kongresman Raja Krishnamoorthi z podkomisji ds. Polityki gospodarczej i konsumenckiej podkreślił brak udziału giełd kryptowalutowych w pomaganiu rządowi USA w ograniczaniu oszustw finansowych i ochronie inwestorów. Stwierdził:

Jestem zaniepokojony szybkim wzrostem oszustw i nadużyć konsumenckich. Jestem również zaniepokojony widocznym brakiem działań ze strony giełd kryptowalutowych w celu ochrony konsumentów przeprowadzających transakcje za pośrednictwem ich platform.

Krishnamoorthi wykazał sceptycyzm w procesie lustracji, który idzie za notowaniem tokenów na giełdach kryptowalut, co ostatecznie zwiększa ryzyko dla inwestorów. Binance US został wskazany przez Podkomisję w celu przedstawienia różnych dokumentów - w próbie pomocy w weryfikacji wyżej wymienionych obaw.

Przemawiając w imieniu Kongresu USA, Krishnamoorthi powtórzył, że giełdy kryptowalutowe muszą podjąć proaktywne działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa inwestorów "Poprzez wdrożenie polityki audytu, wymaganie określonych ujawnień, wycofanie z rynku i przyjęcie innych mechanizmów bezpieczeństwa."