Chiny banują konta społecznościowe promujące kryptowaluty

Reading time: 1 min

09/08/22

Chiny banują konta społecznościowe promujące kryptowaluty

CAC powiedział, że będzie nadal tłumić nielegalną działalność finansową związaną z kryptowalutami we współpracy z innymi organami.

Chiny zamknęły prawie 13 000 kont w mediach społecznościowych opowiadających się za inwestycjami w kryptowaluty i usunęły 51 000 powiązanych postów w swoim najnowszym rozprawieniu się z kwitnącą branżą.

Administracja cyberprzestrzeni Chin (CAC) ogłosiła we wtorek, że zamknęła 105 stron internetowych oferujących informacje związane z kryptowalutami i usunęła ponad pół miliona postów z WeChat, Weibo, forum Baidu i innych głównych platform internetowych.

CAC powiedział, że kampania usuwania kont ma na celu egzekwowanie decyzji Komunistycznej Partii Chin, dodając, że zidentyfikował wiele kont w oparciu o wskazówki od użytkowników w mediach społecznościowych.

CAC powiedział, że będzie nadal tłumić nielegalną działalność finansową związaną z kryptowalutami we współpracy z innymi organami. Chiny zakazały handlu i wydobycia kryptowalut we wrześniu ubiegłego roku.

Pomimo agresywnego rozprawienia się Chin z wydobyciem kryptowalut, nadal zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem hashrate'u górniczego z 21% całkowitego hashrate'u górniczego.

Ponieważ wielu górników kryptowalut zeszło do podziemia, niektóre firmy Web3 z siedzibą w Chinach przenoszą się do Singapuru ze względu na niepewność regulacyjną i powtarzające się blokady zero-Covid w Chinach.