Co to jest Terra 2.0?

Reading time: 4 min

01/06/22

Views: 29

Co to jest Terra 2.0?

Terra 2.0 ma być kołem ratunkowym dla upadłej krypto Terra-Luna. Czy uda się uratować istniejący kryzys?

Zgodnie z zapowiedzią Terraform Labs – Terra 2.0 jest już dostępna. Firma uruchomiła również airdrop nowych tokenów Luna, które wkrótce zostaną przetworzone. W jaki sposób powstał następca po spektakularnej klęsce Luny? Czym się charakteryzuje Terra 2.0? O tym piszemy poniżej!

Wątpliwości co do ratowania Terry

Kryptowaluta Terra zawiodła sromotnie, pogrążając ogromne pieniądze inwestorów. Jednak Do Kwon, dyrektor generalny i współzałożyciel Terraform Labs, firmy stojącej za Terra i Luną, ma „wielki plan odrodzenia”, który powinien uratować ekosystem Terra z kryzysu. Koło ratunkowe nazywa się „Terra 2.0”. Jednak przedsiębiorcy technologiczni i giełdy kryptowalut są podzieleni co do wspierania nowego planu prezesa. Terra 2.0 to odnowiona wersja monety Terra. Dyrektor generalny firmy uważa, że ​​weryfikacja wszystkich nieważnych bloków, a także transakcji w sieci blockchain spowoduje ponowny boom na coina. Ten plan zostanie wykonany za pomocą hard forka. Dzięki niemu Terra nie będzie połączona z obecnym blockchainem Terra, zamiast tego zostanie połączona z nowym blockchainem, a następnie token Terra może zostać przełączony na TerraClassic – stablecoin stworzony przez laboratoria Terraform, które nie są zaprojektowane algorytmicznie.

Terra – Luna, czyli upadek obu krypto

Należy zauważyć, że coiny Terra-Luna są coinami siostrzanymi i aby zachować równowagę między nimi, użytkownicy musieli kupić trochę Terry, a następnie wymienić ją na Lunę, za co mieliby niewielkie zyski. Gdy obie monety upadły, po załamaniu się wskaźnika podaży do popytu, jedynym sposobem, w jaki dyrektor generalny wierzy, że może ożywić monety, jest wprowadzenie nowego coina. Zgodnie z zapowiedzią Terraform Labs, Terra 2.0 zostanie uruchomiona 28 maja o 6 rano UTC. Firma uruchomiła również airdrop nowych tokenów Luna, które wkrótce zostaną przetworzone.

Kto wesprze nowy projekt?

Globalne giełdy kryptowalut, takie jak Binance, FTX, Crypto.com, Huobi, Bitfinex, Bybit, Gate io, Bitrue i Kucoin, ogłosiły wsparcie dla nowo zmodyfikowanej wersji Terra. Binance, czyli globalna giełda kryptowalut, stwierdziła, że ​​„ściśle współpracuje z zespołem Terra nad planem naprawczym”, podczas gdy FTX ogłosił, że będzie wspierać „nowy airdrop LUNA”. Co ciekawe, dyrektor generalny Binance, Chengpeng Zhao, wcześniej skrytykował plan hard -forka, który ma na celu ożywienie ekosystemu blockchaina Terra. Powiedział nawet, że „mogłoby pomóc spalenie coinów Terry”. Spalenie zasadniczo oznacza wysłanie konkretnego coina do martwego portfela, aby nigdy nie można go było odzyskać, krótko mówiąc, zmniejsza się podaż monety, co ostatecznie zwiększa popyt.

Co o nowym projekcie sądzą więksi gracze?

Wygląda na to, że Binance otwarcie powitało Terra 2.0. Tymczasem Do Kwon stwierdził na Twitterze, że nie kontaktował się z giełdami, aby wymienić nowe tokeny Luna. Z drugiej strony, giełda kryptowalut Coinbase powiedziała, że ​​nie będzie wspierać planu hard fork Terra i nie będzie wymieniać ani wspierać nowego coina. Przedsiębiorcy technologiczni i miliarderzy również nie są chętni do inwestowania w Terra 2.0. Miliarder Mark Cuban powiedział Fortune, że nie zainwestuje swoich pieniędzy w Terra 2.0 lub Luna 2.0. Warto zauważyć, że Kubańczyk nawet nie zainwestował w pierwszy projekt Luna-Terra. Może to wynikać z faktu, że w czerwcu 2021 stracił mnóstwo pieniędzy, gdy zainwestował w projekt stablecoina o nazwie “Iron Finance”. Współzałożyciel Dogecoin, Billy Markus, nazwał próbę odrodzenia nieudanego blockchaina “metodą na przyciągnięcie głupich hazardzistów”.