Co to są gry Play To Earn? Czy gry Play To Earn wrócą do łask?

Reading time: 3 min

26/10/22

Co to są gry Play To Earn? Czy gry Play To Earn wrócą do łask?

Gry kryptowalutowe cieszą się coraz większą popularnością. W co grać, jaka jest najlepsza gra play to earn? Przedstawawiamy najpopoularniejsze gry kryto play to earn!

Gry typu play-to-earn (P2E) są nową, ekscytującą formą gier wideo, które nagradzają graczy za ich czas i wysiłek spędzony w grze.

Każda gra P2E oferuje unikalny sposób, w jaki gracze mogą zostać nagrodzeni za swoją aktywność w grze. Ta nagroda może być w formie kryptowaluty, tokena NFT lub wzrostu wartości do istniejącego NFT gracza.

W ostatnich latach te gry wspierane przez blockchain stały się głównym nurtem, stając się podstawowym elementem prawie każdego metaversum, z każdą platformą szczycącą się własną formą kryptowaluty, aby zapłacić graczom online za ich zaangażowanie w czas.

Zarabianie waluty, która ma wartość w świecie rzeczywistym podczas zabawy, jest jednym z głównych powodów, dla których gry play-to-earn stały się tak popularne. Tworzenie NFT, które mogą stać się dochodowym aktywem, jest kolejnym. Wiele gier P2E będzie wymagało początkowej inwestycji, podczas gdy inne są darmowymi grami.

Najlepsze darmowe gry kryptowalutowe są na wyciągnięcie ręki i nie musisz wydawać ani grosza, aby w nie zagrać.

Te pięć tytułów zapewni Ci zajęcie na wiele godzin, nawet jeśli nie jesteś graczem.

  1. Gods Unchained to jedna z najpopularniejszych obecnie darmowych gier kryptowalutowych. Gods Unchained to gra karciana, która została opracowana przez Fuel Bros. i wydana w 2018 roku. Gra wykorzystuje inteligentne kontrakty Ethereum do zasilania swojej gospodarki, umożliwiając graczom kupowanie i sprzedawanie kart za pomocą Ether (ETH) i innych kryptowalut. Gods Unchained zawiera tanie mikrotransakcje, które pozwalają użytkownikom uzyskać dostęp do nowych kart bez konieczności wydawania dużych kwot pieniędzy. Oprócz możliwości zakupu nowych kart za ETH, gracze mogą je również zdobyć, grając w gry lub sprzedając niechciane karty na rynku. Gra jest dostępna do pobrania na urządzeniach z systemem Android oraz urządzeniach z systemem iOS (oba modele iPhone'a).
  2. Gra Splinterlands to kolejna genialna cyfrowa gra karciana inspirowana tytułami Hearthstone i Magic the Gathering. Gra została opracowana przez Stunlock Studios, szwedzkiego producenta gier wideo, który tworzy gry od 2003 roku. Stworzyli tytuły takie jak Battlerite i Bloodline Champions, z których oba są wieloosobowymi grami online battle arena (MOBA), które są podobne do gatunku MOBA rozsławionego przez League of Legends i Dota 2.
  3. Chainmonsters to wieloosobowa gra kryptowalutowa, która pozwala zarabiać kryptowalutę poprzez grę. Możesz użyć zarobionej kryptowaluty, aby kupić przedmioty, które pomogą ci wygrać więcej bitew i zarobić jej więcej. Chainmonsters składa się z czterech różnych trybów.
  4. Coin Hunt World to gra kryptowalutowa, która pozwala użytkownikom zarabiać pieniądze poprzez grę. Użytkownicy mogą wybrać grę w pojedynkę lub z innymi użytkownikami. Użytkownik może również wydać prawdziwe pieniądze na przedmioty i usługi w grze. Celem jest znalezienie jak największej ilości monet w jak najkrótszym czasie.
  5. Platforma Sandbox została zaprojektowana dla każdego, kto szuka łatwego sposobu na zarabianie kryptowalut bez konieczności inwestowania w to dużo czasu lub wysiłku. Daje użytkownikom dostęp do szeregu różnych gier i możliwości inwestycyjnych, do których można uzyskać dostęp z komfortu własnego domu lub biurka. Gry są zabawne, proste i łatwe w użyciu, a jednocześnie oferują graczom szansę na zarabianie prawdziwych pieniędzy poprzez wygrywanie tokenów.