Coinbase ogłosiła, że w drugim kwartale straciła ponad 1 mld dolarów

Reading time: 2 min

10/08/22

Coinbase ogłosiła, że w drugim kwartale straciła ponad 1 mld dolarów

Coinbase wygenerował przychody w wysokości 803 milionów dolarów w ciągu trzech miesięcy.

We wtorkowym komunikacie prasowym Coinbase ogłosiła, że w drugim kwartale straciła ponad 1 miliard dolarów, jednocześnie ostrzegając inwestorów, że giełda kryptowalut spodziewa się, że obecna "kryptowalutowa zima" będzie trwać wiele miesięcy.

Coinbase wygenerował przychody w wysokości 803 milionów dolarów w ciągu trzech miesięcy zakończonych 30 czerwca, co stanowiło ponad 60% spadek w stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku i spadek o 31% w ujęciu sekwencyjnym. Firma odnotowała skorygowaną stratę w wysokości 151 mln USD w porównaniu z zyskiem w wysokości 1,15 mld USD w II kwartale 2021 r., natomiast strata netto Coinbase za kwartał wyniosła nieco mniej niż 1,1 mld USD zamiast 1,6 mld USD zysku o tej porze roku.

Według dyrektora generalnego Briana Armstronga, "są to trudne czasy dla firm kryptowalutowych". Powiedział, że "inwestorzy powinni oczekiwać, że nadal będziemy jasno dawać do zrozumienia, że skupiamy się na naszej długoterminowej strategii i zdobywaniu użytkowników dzięki wspaniałym doświadczeniom produktowym."

Strata była ponad dwukrotnie większa niż 430 milionów dolarów, które firma straciła w pierwszym kwartale, a przestraszeni inwestorzy zepchnęli akcje w dół o około 5% w handlu po godzinach.

Dzień rozpoczął się już szeroko negatywnie, ponieważ cena akcji Coinbase spadła 10,5% we wtorek, aby zamknąć się na poziomie 87,68 USD przed opublikowaniem danych za II kwartał.

Coinbase próbował złagodzić cios, nazywając Q2 "testem wytrzymałości" dla wszystkich firm zajmujących się aktywami cyfrowymi i twierdząc, że podczas gdy "kryptowaluty są cykliczne", Coinbase jest "firmą na każdą pogodę". Firma wskazała na cięcia kosztów, takie jak zmniejszenie zatrudnienia o 18%, twierdząc jednocześnie, że bez niegotówkowych odpisów aktualizacyjnych, strata netto wyniosłaby zaledwie 647 milionów dolarów.