Coinbase rozdaje darmowe NFT

Reading time: 3 min

23/02/23

Coinbase rozdaje darmowe NFT

Coinbase wypuściło darmową dla każdego kolekcję NFT - "Base, Introduced" na sieci Ethereum

Między bogiem a prawdą, gratis to uczciwa cena

Coinbase ogłosił dziś nowy duży projekt w postaci Base, sieci skalującej warstwy 2 dla Ethereum zbudowanej we współpracy z Optimism.

Aby uświęcić tę wiadomość, giełda kryptowalutowa wypuściła darmową otwartą dla każdego kolekcję NFT pod nazwą “Base, Introduced”, ale nie jest ona dostępna na ich rynku NFT Coinbase. Nadal można mintować NFT tutaj.

Darmowe NFT stało się gazowym pogromcą Ethereum z 24 000+ wybitych edycji, a flipperzy już znajdują chętnych nabywców.

Coinbase udostępniło kolekcję za pośrednictwem Zora, platformy do mintowania NFT skupionej na narzędziach twórców Web3. Jest to otwarta edycja NFT, co oznacza, że każdy może ubiegać się o jedną z identycznych kolekcjonerek do czasu zakończenia okna mintowania w niedzielę, z limitem jednej NFT na portfel. Już teraz, od porannego ogłoszenia z kolekcji Base, wybito ponad 24 000 sztuk NFT Ethereum. W rezultacie, inteligentny kontrakt NFT - który zawiera kod zasilający projekt - stał się największym "pochłaniaczem gazu" w sieci Ethereum, z ponad 271 000 dolarów w wartości opłat transakcyjnych.

Coinbase NFT, rynek NFT od Coinbase, nie zyskał wiele uwagi od czasu uruchomienia wiosną ubiegłego roku.

Chociaż Zora jest znaną platformą do mintowania NFT dla twórców Web3, Coinbase ma już swój własny rynek NFT. Jednak Coinbase NFT zyskał bardzo mało uwagi od czasu uruchomienia wiosną ubiegłego roku, z publicznymi danymi blockchain pokazującymi mniej niż 8 000 USD całkowitego wolumenu obrotu NFT w ciągu ostatniego tygodnia. Porównajmy to z około 596 milionami dolarów wolumenu handlowego w ciągu ostatniego tygodnia na Blur, topowym rynku NFT, który niedawno prześcignął długoletniego lidera OpenSea dzięki wielorybim flipperom handlującymi aktywami w zatrważającym tempie, aby zmaksymalizować nagrody za handel tokenami BLUR.

Coinbase NFT ma u siebie kilka elementów wypuszczonej przez siebie kolekcji NFT, ale są to wtórne oferty zamieszczone przez użytkowników, którzy wymintowali je za pośrednictwem Zora.

Coinbase nie obiecało żadnej przyszłej użyteczności lub korzyści dla Base NFT. Jednak NFT znajdują pewną trakcję na rynkach wtórnych.

Większość z nich sprzedaje się teraz za stosunkowo niską cenę, około 0,01 ETH (16 dolarów) za sztukę, ale niektóre z wczesnych numerów lub te z tak zwanymi "numerami wyjątkowymi" osiągają wyższe ceny. Przykładowo, NFT #888 sprzedał się dziś rano za 0,888 ETH (około 1 455 dolarów), a kupujący wystawił go na sprzedaż za 8,888 ETH (14 700 dolarów) w nadziei na zapewnienie sobie sporego flipu. Inne trzycyfrowe edycje NFT zostały sprzedane za setki dolarów od czasu uruchomienia kolekcji dziś rano.