Coinbase ukarane grzywną 3 300 000 EUR

Reading time: 2 min

26/01/23

Coinbase ukarane grzywną 3 300 000 EUR

Coinbase zostało ukarane grzywną w wysokości 3,3 mln euro przez holenderski bank centralny

Jak nie kryptozima to regulacje

Raz pod wozem, a raz pod wozem

Coinbase zostało ukarane grzywną w wysokości 3,3 mln euro przez holenderski bank centralny (DNB) za brak rejestracji przed zaoferowaniem swoich usług w Holandii. Firma ostatecznie uzyskała prawidłową rejestrację 22 września 2022 roku, ale w międzyczasie DNB powiedziało, że Coinbase korzystał z przewagi konkurencyjnej, nie płacąc opłat nadzorczych.

Firmy chcące świadczyć usługi kryptowalutowe w Holandii muszą zarejestrować się w DNB na mocy ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Rzecznik Coinbase powiedział, że nie zgadzają się z tą grzywną, mówiąc, że była ona oparta na czasie, jaki zajęło Coinbase uzyskanie ich rejestracji w Holandii i nie zawiera żadnej krytyki ich rzeczywistych usług: "Nie powinniśmy być karani za granie zgodnie z zasadami i angażowanie się w ten proces".

Grosz do grosza będzie kokosza, albo wielka grzywna

W oświadczeniu De Nederlandsche Bank (DNB) powiedziało, że ukarało Coinbase grzywną w wysokości 1,3 mln euro za oferowanie swoich usług w Holandii bez licencji. Grzywna została zwiększona z kwoty bazowej w wysokości 1 mln euro ze względu na powagę niezgodności, powiedział DNB w oświadczeniu.

Kara została również zwiększona ze względu na rozmiar Coinbase jako jednej z największych giełd kryptowalutowych na świecie, a także liczbę klientów, których obsługuje w Holandii. Według CoinGecko, Coinbase obsługiwało 2 miliardy euro (2,3 miliarda dolarów) wolumenu w ciągu ostatniego dnia.

Następnie jednak całkowita kwota została zmniejszona o 5% w uznaniu, że firma zawsze zamierzała zakończyć rejestrację i przestrzegać przepisów, to aż całe 165 000 euro rabatu od regulatora… jaśnie Pan nie może być tak łaskaw

Giełda kryptowalut ma teraz czas do 2 marca, aby sprzeciwić się grzywnie i rozważa swoje opcje, według rzecznika:.

Szanujemy władzę DNB do egzekwowania swoich przepisów, ale mamy swoje zastrzeżenia i uważnie rozważamy proces odwoławczy

Przypominamy, że holenderski regulator wydał identyczną grzywnę Binance w lato ubiegłego roku za oferowanie swoich usług bez wymaganych licencji, podobnie jak to ma teraz miejsce z Coinbase