Coinbase zachęca swoich użytkowników do wymiany USDT do USDC

Reading time: 2 min

09/12/22

Coinbase zachęca swoich użytkowników do wymiany USDT do USDC

Nie tak dawno temu poinformowano również, że Tether całkowicie wyeliminował papiery komercyjne ze swoich rezerw.

Wojna stablecoinów trwa dalej, gdy Coinbase zachęca teraz swoich użytkowników do wymiany USDT Tethera na USDC z transakcjami o zerowej opłacie.

"Wydarzenia z ostatnich kilku tygodni wystawiły niektóre stablecoiny na próbę i widzieliśmy ucieczkę do bezpiecznej przystani", powiedziała giełda we wpisie na blogu.

Wierzymy, że USD Coin (USDC) jest zaufanym i renomowanym stablecoinem (…) Widzimy to jako okazję do zapewnienia naszym klientom więcej opcji dla ich sald USDT.

Giełda kryptowalut z siedzibą w San Francisco ogłosiła, że zaoferuje zerowe opłaty za transakcje na USD Coin (USDC), który jest w pełni wspierany przez gotówkę i krótkoterminowe amerykańskie skarby państwa przechowywane w amerykańskich regulowanych instytucjach finansowych.

Ruch ten następuje zaledwie kilka tygodni po tym, jak Tether (USDT), inny stablecoin, został oskarżony o niewypłacalność przez raport Bloomberg News, który powołał się na dane z anonimowego źródła w firmie. Tether od tego czasu zakwestionował zarzuty, ale jeszcze nie wydał dowodu, że ma wystarczająco dużo gotówki w swoich rękach, aby wspierać swoje tokeny USDT z jednym dolarem każdy.

Z kapitalizacją rynkową w wysokości 42,8 miliarda dolarów, USDC jest drugim największym stablecoinem w branży za USDT (Tether), który jest wyceniany na 65,7 miliarda dolarów - według danych Coingecko.

Coinbase jakiś czas temu powiedział, że przestanie wspierać USDT i stablecoin Paxos wspierany przez dolara (USDP), a także TrueUSD. Giełda będzie zamiast tego konwertować wszelkie pozostałe salda na tych tokenach na BUSD, który jest obecnie trzecim największym stablecoinem z kapitałem rynkowym wynoszącym 22 miliardy dolarów.

Ruch ten następuje po tym, jak Tether krótko stracił deklarowany parytet do pega po upadku FTX w zeszłym miesiącu. Komentując depegging.

Tether powiedział, że:

W okresach zmienności rynkowej, cena handlowa USDT, która jest notowana na giełdach, może się wahać. Dzieje się tak, ponieważ istnieje większy popyt na płynność niż istnieje w księgach zamówień tej giełdy i nie ma nic wspólnego ze zdolnością Tether do utrzymania swojego peg, ani wartością lub makijażem jego rezerw.

Nie tak dawno temu poinformowano również, że Tether całkowicie wyeliminował papiery komercyjne ze swoich rezerw, zastępując te inwestycje bonami skarbowymi USA.