CoinMarketCap ogłosił uruchomienie Proof of Reserves

Reading time: 2 min

22/11/22

CoinMarketCap ogłosił uruchomienie Proof of Reserves

Tracker zapewnia użytkownikom możliwość uzyskania aktualnych spostrzeżeń finansowych na temat giełd kryptowalutowych.

CoinMarketCap ogłosił niedawno uruchomienie swojego trackera Proof-of-Reserves (PoR).

Proof of Reserves (PoR) to tracker, który bada aktywne giełdy kryptowalutowe na rynku, aby zagwarantować, że te giełdy są uczciwe w kwestii ich poziomów płynności w danym momencie. Giełdy te są audytowane w celu potwierdzenia, że Proof of Reserves (PoR) działa prawidłowo. Nowa funkcja dostarczy również informacji dotyczących całkowitych aktywów posiadanych przez każdą giełdę, a także publicznych adresów portfeli związanych z firmą - oraz ich sald, aktualnych cen i wartości.

Oprócz dostarczania informacji o giełdach, CoinMarketCap powiedział, że jego trackery PoR będą aktualizować swoje dane co pięć minut.

Giełda kryptowalut, Binance, ogłosiła, że będzie publikować proof-of-reserves dla wszystkich swoich użytkowników. Giełda pokaże, ile gotówki, bitcoinów (BTC), eteru (ETH) i Binance Coin (BNB) ma pod ręką, aby wspierać swoje cyfrowe aktywa. Ta nowa funkcja pozwoli użytkownikom zobaczyć ilość PoR posiadanych przez Binance, a także ile w danym momencie jest przedmiotem transakcji.

Oprócz Binance, istnieje jeszcze kilka innych, w tym KuCoin, Bitfinex, OKX, Bybit, Crypto.com i Huobi, które również udostępniają informacje o PoR.

Ten poziom przejrzystości jest bezprecedensowy w branży kryptowalutowej. Changpeng Zhao, dyrektor generalny i współzałożyciel w Binance, powiedział, że ten ruch "ustanawia nowy standard".

W celu rozpowszechnienia informacji o tej funkcji na Twitterze, Changpeng "CZ" Zhao retweetował ogłoszenie z CoinMarketCap i zawarł link do strony internetowej firmy w tweecie.

Członkowie społeczności kryptowalutowej wyrazili swoje poparcie dla tej funkcji na Twitterze, odnosząc się do niej jako "wspaniałego dodatku do przejrzystości".