Crypto.com mrozi handel Luną

Reading time: 3 min

01/06/22

Views: 18

Crypto.com mrozi handel Luną

Giełda kryptowalut Crypto.com wstrzymała handel tokenami Terra (LUNA) po tym, jak ustaliła, że transakcje użytkowników były kwotowane po „nieprawidłowej cenie”.

Handlowcy skarżą się, że Crypto.com odwrócił zyskowne transakcje LUNA. Wynika to z faktu, że doszło do błędnej wyceny Luny na jednej z najpopularniejszych giełd kryptowalutowych na świecie. Dlaczego Crypto.com wstrzymała handel? Jak odnoszą się do tego konsumenci? O tym wszystkim przeczytacie poniżej!

Giełda z historią i kapitałem ma problem

Crypto.com zostało pierwotnie stworzone przez szwajcarską spółkę Monaco Technologies, która powstała w 2016 roku. Następnie w 2018 roku doszłodo zmiany nazwy na Crypto.com Chain. Doszło do transferu spółki na rzecz Monaco Technologies za 12 milionów dolarów. Od tego czasu giełda stale się rozrasta. Ponadto zgromadziła ona ogromne środki na rozwój dzięki ICO, które zostało przeprowadzone od 18 maja 2017 roku do 18 czerwca 2017 roku. Dzięki temu zebrano fundusze w kwocie 26 700 00 dolarów! Niemal całość kapitału została przeznaczona na rozbudowę Crypto.com, która dzisiaj cieszy się uznaniem wielu traderów na arenie międzynarodowej.

Błąd techniczny

Giełda kryptowalut Crypto.com wstrzymała handel tokenami Terra (LUNA) po tym, jak ustaliła, że transakcje użytkowników były kwotowane po „nieprawidłowej cenie”. Takie zachowanie giełdy wywołało poważny sprzeciw ze strony społeczności. W piątkowym komunikacie prasowym Crypto.com poinformowała, że transakcje na LUNA zostały wstrzymane z powodu błędu cenowego między 12:40 a 13:39 UTC „Użytkownicy, którzy handlowali LUNA, otrzymali nieprawidłową informację odnośnie jej ceny. Nasze systemy szybko wykryły błąd i handel został wstrzymany do odwołania.

Uczestnicy rynku reagują

Traderzy uważają, że giełda zasadniczo odwróciła zyskowne transakcje LUNA wykonane przez graczy, którzy próbowali wyjść z kryptowaluty, która od kilku dni znajduje się w katastrofalnym położeniu. Giełda w ramach przeprosin przedstawiła poszkodowanym graczom określoną ofertę. Platforma oferuje poszkodowanym użytkownikom Cronos o wartości 10 USD lub CRO, natywny token giełdy. Niektórzy obserwatorzy zauważyli, że Crypto.com powinna wziąć odpowiedzialność za wszelkie błędy cenowe na swojej platformie, zamiast karać handlowców za wykonywanie dochodowych transakcji.

Spadek ceny

Cena LUNY spadła w tym tygodniu o ponad 99% i widziano ją na poziomie zerowym, czyli 0,00013 USD, według CoinMarketCap. Oznacza to w praktyce, że Luna prawdopodobnie już się nie odbuduje. Miejmy nadzieję, że w związku z zaistniałym chaosem spekulacyjnym dojdzie do porozumienia pomiędzy Crypto.com, a użytkownikami tej giełdy.