Crypto.com uzyskała zgodę regulacyjną (AMF) we Francji

Reading time: 3 min

29/09/22

Crypto.com uzyskała zgodę regulacyjną (AMF) we Francji

Licencja pozwoli działać jako instytucja płatnicza we Francji, co jest znaczącym krokiem dla firmy, ponieważ dąży do rozszerzenia swojej działalności na całym świecie.

Crypto.com, platforma płatności i kryptowalut, ogłosiła, że uzyskała zgodę regulacyjną od Autorité des marchés financiers (AMF) we Francji na prowadzenie działalności jako instytucja płatnicza i wymiana walut wirtualnych.

Zatwierdzenie oznacza, że Crypto.com będzie w stanie zaoferować klientom konto bankowe z kartą debetową i usługami karty kredytowej, co pozwoli im wykorzystać posiadane kryptowaluty do płacenia za towary i usługi w ponad 40 milionach sprzedawców na całym świecie.

Ogłoszenie następuje po tym, jak Crypto.com uruchomił własną sieć blockchain, Cronos Chain, wcześniej w tym miesiącu, z planami stworzenia zdecentralizowanego ekosystemu, który jest regulowany przez inteligentne kontrakty. Dodatkowo CRO, natywny token Cronos Chain opracowany przez Crypto.com, nie zareagował na niedawny rozwój sytuacji ponieważ zaliczył spadek o 5,93% w ciągu ostatnich 24 godzin. CRO zakończył poprzedni tydzień na poziomie 0,1244 USD.

Dyrektor generalny Crypto.com, Kris Marszalek, wyraził swoją radość po tym, jak francuski Urząd Rynków Finansowych (AMF) i Autorité des Marchés Financiers (ACPR) zatwierdziły jego licencję jako dostawcę usług w zakresie aktywów cyfrowych.

W oficjalnym wpisie na blogu, Marszalek powiedział, że Crypto.com nie może się doczekać większej współpracy z AMF i ACPR, aby pomóc im lepiej zrozumieć kryptowaluty i technologię blockchain.

Firma działa we Francji od ubiegłego roku, ale dopiero teraz otrzymała licencję od Autorité des Marchés Financiers (AMF). AMF jest francuskim regulatorem rynków finansowych i ma duże znaczenie w zakresie regulacji działalności finansowej w tym kraju.

Omówił, w jaki sposób rynek europejski jest kluczowy dla rozwoju organizacji. Marszalek wyraził swoje zadowolenie, potwierdzając jednocześnie, że Crypto.com z niecierpliwością będzie oczekiwał dalszej współpracy z AMF i ACPR (Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution).

Tymczasem ostatni rozwój przychodzi jako jeden z licznych wysiłków Crypto.com w kierunku rozszerzenia swojej działalności. Giełda kryptowalut jest uznana za dostawcę usług w zakresie aktywów cyfrowych w krajach takich jak między innymi Grecja, Korea Południowa, Dubaj, Wielka Brytania, Singapur i Cypr.

Wezwanie do środowiska przyjaznego kryptowalutom przyniosło dobre owoce między dwoma głównymi graczami w przestrzeni kryptowalutowej, a Crypto.com podąża za tym i wspiera zdrowe środowisko pracy dla swojej wymiany.

Co więcej, te zatwierdzenia ilustrują przyjazne stanowisko Francji wobec kryptowalut. Chociaż kraj ten nie jest oceniany wysoko na liście najbardziej przyjaznych kryptowalutom krajów w Europie, może to być związane z ich twardym podejściem do zakazu reklam kryptowalut.