Crypto.com zwalnia 20% pracowników

Reading time: 3 min

13/01/23

Crypto.com zwalnia 20% pracowników

Crypto.com ujawniło dzisiaj zmniejsza swój globalny personel o 20%.

Kryptowalutowa zima nadal zbiera żniwa

Dni po tym, jak Coinbase ogłosiło cięcie swoich pracowników, Crypto.com uległo presji kryzysu i również globalnie zwolni dużą część pracowników

W liście wysłanym do pracowników i udostępnionym w mediach społecznościowych, współzałożyciel i dyrektor generalny Crypto.com, Kris Marszalek, powiedział, że kilka czynników, w tym trwające trudności gospodarcze i nieprzewidziane wydarzenia w branży, odegrały rolę w decyzji o redukcji zatrudnienia.

Rozwijaliśmy się ambitnie na początku 2022 roku. Ta trajektoria zmieniła się szybko wraz z następstwem negatywnych wydarzeń gospodarczych

CEO powiedział, że podczas gdy redukcja personelu w lipcu ubiegłego roku pozycjonowała firmę, aby przetrwać spowolnienie gospodarcze, Crypto.com nie uwzględniło wtedy nadchodzącego upadku FTX. W liście ogłoszono, że firma zmniejszy zatrudnienie o 20%, podając "ostrożne zarządzanie finansami" jako powód zwolnień.

Decyzja przychodzi po serii złych wiadomości dla branży kryptowalutowej, w tym wielu firm ogłaszających zwolnienia i zamknięcia, w tym Coinbase, Huobi i SuperRare Labs.

Pomimo tych wiadomości, Marszalek pozostaje optymistą co do przyszłości Crypto.com, stwierdzając, że on i jego starszy zespół przywódczy nadal wierzą w swoją wizję i misję.

Mamy przed sobą znaczący rok, w którym nadal pomagamy przywrócić zaufanie do naszej branży i dalej oferować nasze usługi na rynkach na całym świecie. Jestem przekonany o naszej zdolności do budowania i przewodzenia na rynku

Crypto.com podąża w ślad za innymi gigantami technologicznymi, którzy już są po masowych zwolnieniach. Czy to koniec ery wzrostu branży kryptowalutowej? Czy może upadek FTX przyniosło nadzieje?

Kilka dni temu Coinbase również ogłosiło że firma zmniejszy zatrudnienie o 15%. Ruch ten jest częścią szerszego trendu w Dolinie Krzemowej, ponieważ firmy, w tym Facebook i Twitter, już zmniejszyły swoje zatrudnienia. Amazon powiedziało, że zetnie 18 000 miejsc pracy, więcej niż początkowo szacowano w zeszłym roku. Salesforce zmniejszyło liczbę pracowników o ponad 7 000, czyli 10%. Elon Musk zredukował około połowy pracowników Twittera po objęciu steru jako CEO w zeszłym roku.

Pomimo efektu domina w branży kryptowalut, jakim są bankructwa i wyraźny spadek wolumenu obrotu, który nie można ukryć został wzmożony po upadku giełdy FTX, może być ostatecznie wybawieniem dla innych graczy na rynku. CEO Coinbase Brian Armstrong powiedział, że upadek FTX ostatecznie przyniesie korzyści Coinbase, ponieważ jego największy konkurent jest teraz wymazany.