Czy Amazon wdroży NFT?

Reading time: 3 min

01/06/22

Views: 17

Czy Amazon wdroży NFT?

Rok temu Amazon dał ogłoszenie o pracę w którym poszukiwał specjalisty ds. usług finansowych, który rozumie cały ekosystem kryptowalut.

NFT, czyli niezamienny token (non-fungible token) jest unikalnym, cyfrowym certyfikatem przechowywanym w technologii blockchain. Dzięki NFT nabywamy coś na kształt akcji, czy praw autorskich do danego projektu. Blockchain działa niczym księga rachunkowa, gdzie są zapisywane wszelkie dane o transakcji, a dodatkowo – informacje te są chronione przed sfałszowaniem. NFT jest niepowtarzalny i cechuje go znaczna wartość. Wiele firm wprowadza własne NFT aby zabezpieczyć swój kapitał czymś na kształt własnej waluty. Dodatkowo marki traktują tokeny jak “powiew świeżości” w sektorze rozliczeń, ponieważ kryptowaluty i tokenizacja stale się rozwijają. Nic dziwnego, że Amazon również jest zainteresowany NFT. Dlaczego? O tym piszemy poniżej!

Andy Jassy o NFT

Przemawiając podczas wywiadu dla CNBC po opublikowaniu swojego pierwszego listu od akcjonariuszy jako nowego dyrektora generalnego Amazona, Andy Jassy powiedział, że chociaż nie posiada żadnych kryptowalut ani NFT, jest optymistą co do perspektyw wdrożenia tej branży w Amazona.

„Prawdopodobnie nie jesteśmy blisko dodania kryptowaluty jako mechanizmu płatności w naszej działalności detalicznej, ale wierzę, że z biegiem czasu zainteresowanie krypto w naszej branży stanie się większe. Spodziewam się, że sektor NFT będzie się stale rozwijać” – twierdzi Jassy.

W szczególności, jeśli chodzi o sprzedaż NFT przez Amazon, Jassy uważa, że jest to możliwe przy rozbudowie platformy. Warto zaznaczyć, że rok temu Amazon dał ogłoszenie o pracę w którym poszukiwał specjalisty ds. usług finansowych, który rozumie cały ekosystem kryptowalut i aktywów cyfrowych. Dodatkową zaletą było doświadczenie w technologii blockchain i rozproszonej księgi głównej. Takie zachowanie oraz stanowisko Andy’ego daje do myślenia.

Amazon szuka specjalistów do spraw krypto

Około dwóch tygodni temu Amazon opublikował kolejne ogłoszenie o pracę, w którym również znajdują się kandydaci do spraw kryptowalut i technologii blockchain. Specjalista, który jest poszukiwany na to stanowisku musi posiadać zdolność do definiowania komunikatów i zabezpieczeń specyficznych dla branży, które skutecznie komunikują propozycję wartości AWS [Amazon Web Service] dla rozwiązań aktywów cyfrowych AWS w usługach finansowych.
Co ciekawe, ogłoszenie nie zawiera żadnych wymagań co do stopnia naukowego, a jedynym wymogiem przyszłego pracownika jest doświadczenie zawodowe.
Pomimo optymizmu jaki obiegł świat kryptowalut, Jassy powtórzył stanowisko firmy z lipca zeszłego roku z którego wynika, że Amazon „prawdopodobnie nie jest bliski dodania krypto jako mechanizmu płatności w działalności detalicznej”.

Blockchain się rozrasta

Coraz więcej podmiotów planuje lub wdraża technologię blockchain jako jedną z najskuteczniejszych metod przetwarzania płatności. Blockchain jest zdecentralizowany, transparentny i szybki. Nie dziwi zatem fakt, że zdobywa on popularność niemal w każdej dziedzinie gospodarki w USA – od medycyny, po budowlankę. Amazon z pewnością wdroży blockchaina do swoich usług. Kwestia, czy zrobi to w formie NFT, czy innej. Jak będzie faktycznie? Przekonamy się w niedalekiej przyszłości!