Czy czeka nas kolejne trzęsienie na rynku krypto?

Reading time: 2 min

04/07/22

Czy czeka nas kolejne trzęsienie na rynku krypto?

Biały Dom poważnie traktuje wpływ na środowisko wydobycia PoW. Oczekuje się, że raport będzie miał znaczący wpływ na całą branżę.

Biały Dom przygotowuje się do wydania raportu na temat górnictwa blockchain. Raport, który ma zostać opublikowany w sierpniu, nakreśli wpływ na środowisko wydobycia proof of work (PoW).

Costas Samaras główny asystent dyrektora ds. energii w Biurze Polityki Naukowej i Technologicznej Białego Domu (OSTP) powiedział, że Biały Dom poważnie traktuje wpływ na środowisko wydobycia PoW, ponieważ uważa, że jeśli aktywa cyfrowe będą miały znaczącą rolę w naszym systemie finansowym, to muszą być rozwijane w sposób odpowiedzialny i minimalizować całkowitą emisję.

Raport, zatytułowany "The Future of Blockchain", pokazuje, że globalnie rządy starają się zmniejszyć ilość energii, którą zużywa proof-of-work mining.

Oczekuje się, że raport będzie miał znaczący wpływ na całą branżę, od innowacji do zrozumienia. Jest to okazja dla Stanów Zjednoczonych, aby nadal przodować w bezpieczeństwie narodowym, innowacjach i globalnej sprawiedliwości, jeśli będzie kształcona w zakresie istotnych różnic między modelami konsensusu oraz zrównoważonymi i skalowalnymi możliwościami prawidłowo wdrożonego protokołu Proof of Work.

Nowy raport Narodowego Laboratorium Energii Odnawialnej Departamentu Energii USA (NREL) szacuje, że górnictwo Bitcoina zużywa więcej energii niż całe kraje takie jak Irlandia, Islandia czy Algieria.

Raport, który wyda administracja Bidena, znacząco wpłynie na przestrzeń blockchain i cyfrowych aktywów. Podkreśli on zalety i wady branży, a także podpowie, jak sektor ten powinien wyglądać w przyszłości. Wiele firm działających w branży najprawdopodobniej dostosuje swoje działania biznesowe w ramach przygotowań do tej przyszłości.

Raport także ma odnosić się do obaw, że proces wydobywania Bitcoina stał się scentralizowany i może być wykorzystany do złych celów, takich jak zakłócanie gospodarki USA lub podważanie bezpieczeństwa narodowego.

Możliwe jest również, że raport zaleci zwiększenie regulacji przeciwko protokołom konsensusu Proof of Work, co zdusiłoby innowacje i zmniejszyło krytyczne bezpieczeństwo narodowe.