Czy Dogecoin rozwinie Twittera?

Reading time: 2 min

01/06/22

Czy Dogecoin rozwinie Twittera?

Całkowity przepływ transakcji, które można wykonać za pomocą waluty Dogecoin, jako transakcji dziennie, ma znacznie wyższy potencjał niż bitcoin.

Zanim Elon Musk sfinalizował zakup Twittera w zamian za 43 miliardy dolarów, oprócz wzrostu akcji spółki, pojawiła się też radosna atmosfera wśród inwestorów obstawiających Dogecoin. Jaki wpływ na Dogecoin na Twittera? Czy Elon Musk rozbuduje oba projekty? O tym piszemy poniżej!

Elon Musk wpływa na rynek

Elon Reeve Musk jest przedsiębiorcą i filantropem, który tworzy, bądź współtworzył potężne firmy związane z nowymi technologiami w tym:

  • PayPal,
  • SpaceX,
  • Tesla,
  • Neuralink i Boring Company.

Pochodzi z Afryki Południowej, mieszka i pracuje w Stanach Zjednoczonych. Pełni funkcję dyrektora generalnego i technicznego w SpaceX, dyrektora generalnego i głównego architekta w Tesla Inc a od kilku dni – jest właścicielem Twittera. W styczniu 2021 został uznany najbogatszym człowiekiem świata wg magazynu „Forbes” i agencji Bloomberg. Taki człowiek wykupując najpopularniejszy środek komunikacyjny na świecie – będąc jednocześnie fanem kryptowalut musi wpłynąć na cały sektor krypto.

Efekt domina

Od poniedziałku, kiedy południowoafrykański potentat przedstawił ofertę przejęcia Twittera, wartość Dogecoina wzrosła o ponad 17%. Kiedy sam Musk świętował w swoich sieciach społecznościowych, że przejął Twittera, to zwolennicy Dogecoina wyrazili nadzieję, że zmiany, które wewnętrznie wprowadzi wizjonerski przedsiębiorca, mogą przyczynić się do wzmocnienia kryptowaluty jako formy płatności za różne usługi. Należy zauważyć, że Elon Musk od dawna wspiera token o tematyce Shiba Inu do tego stopnia, że ​​od stycznia Tesla – jego druga firma, już akceptuje Dogecoin jako formę płatności za niektóre towary.

Bitcoin słabszy od Dogecoina?

Już wcześniej Elon wskazywał, że Dogecoin jest bardziej odpowiedni do transakcji niż Bitcoin.
Całkowity przepływ transakcji, które można wykonać za pomocą waluty Dogecoin, jako transakcji dziennie, ma znacznie wyższy potencjał niż bitcoin, którego koszt transakcji jest wysoki”, powiedział niedawno magazynowi Time.
Ciekawostką jest to, że Dogecoin mógł zarejestrować zmianę swojego zachowania dzięki impulsowi Elona Muska i być może doprowadziłoby to do zmniejszenia dystansu dzielącego go od bitcoina, a także od ethereum, dwóch głównych kryptowalut, które stanowią największą konkurencję na rynku.