Czy można kupić złoto za kryptowaluty?

Reading time: 3 min

13/02/23

Czy można kupić złoto za kryptowaluty?

Jeśli chcesz kupić złoto za pomocą kryptowalut, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać.

Zakup złota za krypto - czy to możliwe?

Tak, możesz kupić złoto za pomocą kryptowalut. Istnieje kilka różnych sposobów, aby to zrobić, lecz należy najpierw zastanowić się w jaką formę złota zainwestować. Możesz kupić złoto za kryptowaluty, bitcoiny i inne formy cyfrowych pieniędzy. Proces jest podobny do tego, jak kupiłbyś złoto za walutę fiat, taką jak dolary lub euro.

Tokeny krypto oparte o wartość złota

Tokeny kryptowalut oparte o wartość złota to tzw. stablecoiny, które są zaprojektowane tak, aby ich wartość była stabilna i odpowiadała wartości jednej jednostki złota. Przykłady takich tokenów to PAXG, Tether Gold (XAUT) i DGLD.

Zakup fizycznego złota za krypto

Cyfrowe złoto ma swoje zalety, ale też wady. A co gdy chcesz kupić sztabkę, bądź monetę za jedną z krypto takich jak BTC, ETH czy USDT? Prawdopodobnie najlepszą opcją jest zrobienie tego z pomocą kantoru kryptowalut - jednym z nich jest Cashify oraz Cashify Gold, który oferuje sprzedaż złota i innych metali szlachetnych. Możesz umówić się na zakup złota w kantorze, a na miejscu ze względu na regulacje prawne wymienisz kryptowaluty na gotówkę, a za nią zakupisz złoto bezpośrednio od kantoru.

Złoto jest metalem szlachetnym, który był używany jako forma waluty i przechowywania wartości przez tysiące lat. W rzeczywistości złoto było jedną z najwcześniejszych form waluty kiedykolwiek używanych przez ludzi. Było używane jako pieniądz w prawie każdej cywilizacji w całej historii. Bitcoin, z drugiej strony, jest kryptowalutą peer-to-peer, która została stworzona w 2009 roku przez anonimową osobę lub grupę, która nosi nazwę Satoshi Nakamoto. Monety są przechowywane i przekazywane za pomocą technologii blockchain, co czyni je niesamowicie bezpiecznymi i trudnymi do podrobienia lub zhakowania.

Chociaż prawdą jest, że nie możesz fizycznie trzymać bitcoina w swoich rękach (lub przechowywać go pod materacem), istnieje wiele sposobów na przekształcenie swoich bitcoinów w fizyczne złoto, abyś mógł użyć go jako waluty lub zachować jako inwestycję.

Zakup złota za kryptowaluty - czy warto?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kiedy najlepiej kupować złoto. Decyzja o zakupie złota powinna być oparta na wielu czynnikach, takich jak sytuacja na rynku, globalne trendy gospodarcze, prognozy dotyczące inflacji i wiele innych. Ogólnie rzecz biorąc, niektórzy uważają, że zakup złota jest atrakcyjny w momencie, gdy jest ono tanie, a rynek jest spadający, lub gdy istnieją wyraźne oznaki wzrostu inflacji. Zawsze ważne jest, aby dokładnie analizować sytuację i konsultować się z odpowiednimi specjalistami przed podejmowaniem decyzji o zakupie złota. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat złota możesz odwiedzić portal naszego partnera - zlotasroka.pl.