Czy Paypal wdroży kryptowaluty w bezpośrednich płatnościach?

Reading time: 3 min

01/06/22

Czy Paypal wdroży kryptowaluty w bezpośrednich płatnościach?

Niezwykły wzrost adopcji kryptowalut w ciągu ostatnich dwóch lat położył podwaliny pod usprawnienie całego systemu finansowego. PayPal również to zauważa.

Blockchainy oferują wyjątkowe korzyści, ale muszą one być zrozumiałe dla potencjalnego użytkownika na takim samym poziomie, jaki mają klasyczne finanse. Chociaż PayPal cieszy się znacznym zainteresowaniem i budzi wiele kontrowersji (losowe blokowanie rachunków), to jest on firmą, która z pewnością idzie z duchem czasu. Jak PayPal zapatruje się na tematykę kryptowalut? O tym piszemy poniżej!

Wzrost zainteresowania światem krypto

Niezwykły wzrost adopcji kryptowalut w ciągu ostatnich dwóch lat położył podwaliny pod usprawnienie całego systemu finansowego. PayPal również to zauważa, a Jose Fernandez de Ponte, który pełni funkcję starszego wiceprezesa ds. blockchaina i kryptowalut stwierdził, że:

“ technologia blockchain wspiera możliwość unowocześnienia istniejącego systemu płatności, rozbudowywuje tradycyjne formy rozliczeń w zakresie większej szybkości, niższych kosztów, zwiększonego bezpieczeństwa i niezawodności.”

Według Fernandeza kryptowaluty sprawią, że pieniądze i finanse będą bardziej dostępne dla wszystkich ludzi. Aby jednak to zrobić konieczne jest wdrożenie przez kraje odpowiednich i transparentnych przepisów regulujących krypto. Twierdzi on także, że możliwości finansowania usług/produktów przy pomocy kryptowalut należy rozszerzyć na płatności detaliczne, co odbije się znaczną korzyścią dla milionów konsumentów i handlowców na całym świecie!

Jak PayPal postrzega kryptowaluty i ich rozwój?

Aby adopcja kryptowalut do tradycyjnych rozliczeń miała miejsce, konieczne jest uznanie, że płatność jest czymś więcej, niż tylko transakcją. To nie tylko sprawny transfer wartości z jednego portfela do drugiego. Transakcje kryptowalutowe obejmują również następujące procesy:

  • zarządzanie sporami proceduralnymi i uzgodnieniami transakcji,
  • wykrywanie oszustw,
  • zapobieganie nielegalnej działalności,
  • przetwarzanie obciążeń zwrotnych i cofnięć bankowych,
  • integracja z systemami księgowymi,
  • obsługa podatków i sprawozdawczości finansowej.

Ta złożoność musi zostać uproszczona dla konsumentów i handlowców, jeżeli mamy zachęcić miliard ludzi do skorzystania z naszej oferty przy użyciu kryptowalut” – podkreśla de Ponte.

Zarówno konsumenci, jak i przedsiębiorstwa domagają się, aby czuć się komfortowo podczas zawierania jakichkolwiek transakcji, a PayPal ma tego świadomość.

Droga do globalnych płatności kryptowalutowych

Umożliwienie zastosowania płatności przy użyciu kryptowalut wymaga zaznajomienia użytkownika korzystającego z technologii PayPal z zaletami wynikającymi z technologii blockchain. Korzyści te obejmują:

  • szybkość transakcji,
  • redukcję kosztów,
  • zwiększenie bezpieczeństwa,
  • zwiększenie prywatności i wiele innych.

Wicedyrektor PayPala do spraw blockchaina i krypto oświadczył, że zapewnienie powyższych elementów składa się z kilku czynników, które są od siebie niezależne, w tym od połączenia wysiłków programistów, projektantów i regulatorów prawnych, a także dostawców usług płatniczych. Każdy z tych elementów musi zostać spełniony aby płacić bezpośrednio przy użyciu kryptowalut. Pamiętajmy, że w chwili obecnej można kupić i sprzedać krypto przy pomocy PayPala, jednak nie można nimi bezpośrednio płacić. W takim wypadku należy przewalutować krypto na fiaty, a następnie dokonać płatności. Czy jedna z najpopularniejszych form bankowości online wdroży bezpośrednie rozliczenia przy życiu krypto? Dowiemy się pewnie niebawem!