Definicja wirtualnej waluty na Alasce

Reading time: 3 min

21/12/22

Definicja wirtualnej waluty na Alasce

Aby móc prowadzić działalność w stanie obejmującym kryptowaluty, przedsiębiorstwa będą musiały uzyskać nowy rodzaj licencji.

Definicja wirtualnej waluty na Alasce staje się coraz bardziej szczegółowa.

Zgodnie z przepisami Alaski regulującymi transfer pieniędzy, fraza "wirtualna waluta" zostanie wprowadzona w życie 1 stycznia 2023 roku. Firmy, które handlują wirtualnymi walutami będą musiały uzyskać licencję na przesyłanie pieniędzy w stanie, jeśli ta ustawa zostanie uchwalona. Aby móc prowadzić działalność w stanie obejmującym kryptowaluty, przedsiębiorstwa będą musiały uzyskać nowy rodzaj licencji.

Najbardziej godnym uwagi wymogiem jest to, że firmy, które angażują się w działalność związaną z transmisją pieniędzy z wykorzystaniem wirtualnej waluty, muszą ubiegać się o licencję od Division of Banking and Securities (DBS). Będzie to wymagało od nich złożenia wniosku o licencję, zanim będą mogły kontynuować działalność w stanie.

Pojęcie wartości pieniężnej oraz rodzaje inwestycji, które są dozwolone w ramach tej nowelizacji, zostaną rozszerzone o walutę wirtualną. Jednak programy lojalnościowe i nagrody, a także cyfrowe tokeny używane w grach online, nadal są wyłączone z tej kategorii.

Jak stwierdzono w raporcie opublikowanym 19 grudnia przez firmę prawną Cooley, stan Alaska niedawno zmodyfikował swoje przepisy regulujące transfer pieniędzy, aby uwzględnić opis wirtualnej waluty. Według tego raportu "osoba, która angażuje się w działalność związaną z przekazywaniem pieniędzy z wykorzystaniem wirtualnej waluty, będzie zobowiązana do złożenia wniosku o licencję." Zmiana ta zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku. Najbardziej oczywistym wpływem tej zmiany jest to, że będzie ona wymagała od osoby złożenia wniosku o wydanie licencji.

Stan Alaska zawsze był miejscem przyjaznym dla kryptowalut, ale to wszystko ma się zmienić.

Problem polega na tym, że wcześniejsza wersja ich ograniczonej umowy licencyjnej (LLA) z DBS wyraźnie nie obejmowała koncepcji wirtualnych pieniędzy. W rezultacie, te LLA nie będą już ważne od 1 stycznia.

Alaska jest jedną z zaledwie dziewięciu jurysdykcji, które nadal zapewniają inwestorom możliwość niepłacenia podatku od zysków kapitałowych. Pozostałe stany to Wyoming, South Dakota, New Hampshire, Nevada, Texas, Tennessee i Floryda. W zestawieniu znalazły się również Waszyngton, Wyoming i Dakota Południowa.

Jednak najnowsza analiza przeprowadzona przez Invezz plasuje go na zaledwie 36 miejscu spośród 50 stanów pod względem akceptacji i wykorzystania kryptowalut - jest więc jeszcze sporo miejsca na poprawę!