Do Kwon przerwał swoje milczenie

Reading time: 2 min

16/08/22

Do Kwon przerwał swoje milczenie

Deweloperzy obawiają się o swoje życie po aresztowaniu przez władze.

Współzałożyciel i CEO Terra (LUNA) Do Kwon przerwał milczenie w sprawie upadku algorytmicznego stablecoina Terra USD (UST) i LUNA, ale dla niektórych członków społeczności to nie wystarczyło.

W tweecie podcaster Eric Conner porównał sytuację Do Kwona z deweloperem Tornado Cash, który został aresztowany. Według Connera, Kwon wyłudził miliardy i nadal "imprezuje", podczas gdy deweloperzy Tornado Cash napisali trochę kodu dla prywatności i teraz "boją się o swoje życie".

W miarę jak dyrektor wykonawczy Terra przerywa milczenie w sprawie upadku algorytmicznego stablecoina Terra USD (UST) i LUNA, deweloperzy obawiają się o swoje życie po aresztowaniu przez władze.

Cory Klippsten, zwolennik Bitcoina (BTC), wypowiedział się na temat niedawnego wywiadu z Do Kwonem, dyrektorem generalnym firmy LUNA. W wywiadzie Kwon przyznał się do okradania swoich klientów i wykorzystania tych funduszy do budowy nowego projektu - Terra.

Klippsten zachęcał osoby, które straciły pieniądze w wyniku upadku LUNA do podjęcia działań prawnych przeciwko Do Kwonowi. Z drugiej strony, analityk Hailey Lennon uważa, że wywiad z Do Kwonem nie zasługuje na uwagę społeczności. "Nie udostępniam linku, ponieważ nie zasługuje on na kliknięcia" - napisała.

Podczas gdy jest wiele krytyki w kierunku ostatniego wywiadu Do Kwon, niektórzy nadal próbują shillować LUNA i głosić, że Kwon jest niewinny. Jeden z użytkowników Twittera napisał, że CEO Terra buduje obecnie "lepszą LUNĘ" i nie zmienił imienia swojej córki."

W czerwcu południowokoreańscy prokuratorzy nałożyli zakaz podróżowania na pracowników Terraform Labs. Ponieważ jednak Kwon przebywa już w Singapurze, władze mogą rozważyć unieważnienie jego paszportu w celu rozpoczęcia kompleksowego dochodzenia przeciwko niemu.

Prokuratura oskarżyła Kwon o defraudację i oszustwo, ponieważ rzekomo wykorzystał swoją pozycję jako CEO Terraform Labs, aby pozyskać fundusze od inwestorów poprzez sprzedaż fałszywych tokenów na giełdach kryptowalut.

Kwon zaprzecza wszystkim stawianym mu zarzutom i twierdzi, że jest niewinny. Powiedział: "W ogóle nie jestem winny".